Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen navigációt érdemes...

Milyen navigációt érdemes venni alkalmankénti használatra?

Figyelt kérdés
2012. szept. 4. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Műholdasat
2012. szept. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Anyámnak vette egy Mio Moov M410-est, könnyű kezelni, és 20ezer volt teljes Magyarország térképpel
2012. szept. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 atilis ***** válasza:

2 típusú navigáció van általában. Az egyik a "tipikus" navigációs készülék, amit kifejezetten navigációs célokból fejlesztettek ki, a másik az ún. PNA-k. A PNK hasonlóak a táblagépekhez, de van bennük GPS jel vételére alkalmas szenzor, de a navigáláson kívül még ezer dologra használhatók. A PNA-k előnye, hogy sokat tudnak, de nincs hozzá hivatalos térképszoftver, tehát azt mindenkinek magának kell letölteni, és frissíteni, telepíteni...stb.

Ilyen pl. a Wayteq X850 (17000ft) vagy a Wayteq X960 (24000ft). A "sima" navigációk között is van olyan, amihez nincs szoftver, de ez a ritkább eset, azokat általában térképpel adják el, előny, hogy kilépsz a boltból, beülsz a kocsiba, bekapcsolod és már mutatja is az utat. Ilyen a Garmin Nüvi 30 navigáció + Magyarország térkép (15000ft).

Vagy vagy 20ért már a Navon n490 + IGO8 is elérhető.

Az én navigációm 300 forint volt, egy nagyméretű Magyarország térkép, ha meg keresek valamit, megkérdezem valakitől, persze BP-n elkel a navi az biztos.

2012. szept. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem a szottyadt Huawei U8500-as telefonom, és a fiam Galaxi Ace-e is tökéletesen elnavigál amikor szükség van rá! (Havonta 1-2 alkalom, és IGO-val még adatkapcsolat se kell hozzá)
2012. szept. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én is telefont használok navigálásra, igaz nem sokszor használom, havonta párszor.

vettem hozzá 12v-os töltőt meg tartót, és tiszta jó

2012. szept. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem van hogy egy évszázad még jelet talál a mobilom GPS-e.
2012. szept. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy olcsó 18-20 ezer Ft-ost vegyél. Bluepanther, Magneo, gyakorlatilag bármi jó. Szoftver nélkülit éri meg venni, egy hozzáértő haver bármikor varázsol rá neked ingyen térképet szoftverrel.

Én laikusként is meg tudtam oldani ingyenből egy kis guglizással.

2012. szept. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
[link] Én ilyet vettem 20-ért, teljesen jó, tud mindent, amit a drágábbak, csak van egy ici-pici beszédhibája, "fordulj" helyett azt mondja, hogy "bordulj" :D De amúgy teljesen korrekt.
2012. szept. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én is ilyentől félek pl. hogy nem talál jelet. Ittvan ez: [link] az ember azt hinné, hogy jó aztán mégis mindenki szidja.

Amúgy amin van szoftver gyárilag azt később nehezebb frissíteni otthon olcsón?

2012. szept. 4. 18:24
 10/11 anonim ***** válasza:

nekem az x8 fél perc alatt talál jelet a lakásban, kint a szabad ég alatt max. 20 sec.

internet nélkül csak gps-t használva

2012. szept. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!