Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhatja hogy a 12 éves...

Mi okozhatja hogy a 12 éves Opel Astra F 1.6 kombim elkezdte fogyasztani az olajat? Eddig nem volt semmi ilyen probléma . Mi változott meg vagy mit cseréltessek ki? Elég ha utána töltök aztán kész? Nem vagyok nyugodt!

Figyelt kérdés
2012. szept. 9. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen olajat használsz jelenleg?


Egyébként idővel minden ecotec motor elkezdi zabálni az olajat. Típushiba!

2012. szept. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Lehet azért mert már 12 éves, de lehet szelepszár szimering, lehet a hengerben a dugattyúkon az olajlehúzó gyűrű, lehet hogy a gyárinál vékonyabb olajjal lett feltöltve olajcserénél, lehet a hengerfej tömítésednél szivárog, lehet a motor alján az olajteknő tömítésénél szivárog, rengeteg hely van ahol csöpögni tud az olaj. Nézd meg mennyi idő alatt eszik meg 1 liter olajat. Álljatok rá egy aknára, alulról lehet többet fogtok látni,(pl ha szivárog valahol) Ha utána töltesz olajat, akkor csakis olyannal öntsd fel, amilyen benne van.
2012. szept. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Castrol 10W40 eset használok
2012. szept. 9. 13:25
 4/9 A kérdező kommentje:
a Ladához AGIP ot használtam Az Opejhez meg előzőleg Mobil 2000 tipusút. Elég ha utánatöltök vagy szimeringeztessem fel
2012. szept. 9. 13:27
 5/9 A kérdező kommentje:
jelenleg már az utolsó 3 cserénél Castrolt használtam
2012. szept. 9. 13:28
 6/9 pagan ***** válasza:
azt nem írtad mennyi olajat eszik,vagyis milyen időközönként mennyit töltesz utána,ha ecotec motorod van akkor tényleg ne csodálkozz,ez alap,nem általánosítás,az opelnek ez a hülye találmánya nem sikerült a legjobbra sajnos,ha már lebonttatod a hengerfejet akkor érdemes elvégezni más műveleteket is,ha úgy döntesz,de azért járj utána rendesen a dolognak mielőtt elviszed,nem olcsó művelet,új tömítések-síkolás-szelepek becsiszolása-szelepvezetők stb..
2012. szept. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem ECOTEk motor van benne most németbe jöttem ki és előtte megnéztem .1400km után néztem most meg és a fél alatt volt én mindig a maximumig szoktam feltölteni nem a feléig.CASTROL 10W40 essel
2012. szept. 10. 20:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem szokott kéken füstölni az autó? Ha igen akkor olajat éget...


Szelepszár szimmering, olajlehúzó gyűrű?!

2012. szept. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az oka egyszerű: ECOTEC

Opel mániás vagyok, de EcoTEC motoros opel akkor se kéne, ha ingyen adnák.

Szerintem ha nem akarsz vagyonokat beledobni, akkor töltögesd az olajat egy ideig utána, vagy válts sűrűbb olajra, de az csak a "kenjük be sárral" megoldás.

Ha valódi megoldást akarsz, akkor fúrás, dugócsere, stb.

nem olcsó

2012. szept. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!