Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha ezt elfogadják hogy oldják...

Ha ezt elfogadják hogy oldják meg? Ha végiggondoljuk nagyon rossz ötlet.

Figyelt kérdés

[link]


Főleg az 50 köbös kisgépekre a rendszámozás... 40-45-el mehetünk majd csak, mert, ha bemérnek, akkor az nagy szívás, és ugye amikor megyek Dunaharasztiról Szszmiklósra, akkor majd azthiszem párszor el fogom törni egy két végtagom, mert 40-el megyek, és hátulról 80-al nekemjönnek. Aztán az olcsóság miatt veszik az emberek, úgyhogy ennek nem lesz jó vége. És egyébként mit tesznek majd a Simson, Babetta, és egyéb öreg holmikkal? Biztos, hogy egy porcikája sem gyári, semmi papírja nincs, beazonosíthatalan, arra hogy kerül rendszám? És még sorolhatnám. Persze 125 köbös gépekkel ne rohangásszanak a 14 éves srácok, de azért ha tud 60-as esetleg 70-es tempót simán felveszi a forgalom ütemét egy ötvenessel. Szerintem ebből sok baleset lesz, nektek mi a véleményetek? (A hír többi rész most nem annyira érdekel, mert nem érint, csak, amit kiemeltem, persze azzal kapcsolatban is írhattok.)


2012. szept. 11. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
A Simsonok nagyrésze nyílván túl fogja ezt is élni. De a Babetták, Rometek és hasonló kismotorok nagy része el fog tűnni az utakról. Nem mint ha most olyan sok lenne belőlük. A lopások ellen ez rendszámozás, ami miatt végül is be akarják vezetni, nem fog védeni. Hány autót lopnak el évente, amiket a lopás után soha többé nem találnak meg? Pedig azokon van rendszám. Csak a pénzbeszedés miatt lesz ez is...
2012. szept. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az 50es gépekkel eddig is 40kmh volt a határ, be kell tartani és nem kell félni hogy megbüntetnek. ha meg gyorsabban szeretnél menni akkor tedd le a jogsit 125ccm-ig és azzal már mehetsz 90-el. a kresszt nem véletlnül találták ki.
2012. szept. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Az 50es gépekkel eddig is 40kmh volt a határ, be kell tartani és nem kell félni hogy megbüntetnek. ha meg gyorsabban szeretnél menni akkor tedd le a jogsit 125ccm-ig és azzal már mehetsz 90-el. a kresszt nem véletlnül találták ki."


Unokatestvéremnek mond, aki a 40km/ó határ miatt törte el a combcsontját. (Kerülték ki, aztán kifordultak a szembesávba, aki meg kerülte ösztönösen rárántotta a kormányt.)


Egyszerűen az autósok elütnek, mert fele annyi tempót mész mint ők... Most kajak meghalsz vagy fizetsz lesz? Enyhén vicces.


Ha tehetném szerinted nem tenném le 125-re? Dehogynem, minden vágyam, hogy egy 125-ös géppel mehessek, de 14 évesen ennyit tudtam megoldani.


Megjegyzem a KRESZ-t a legjobb tudomásom szerint a balesetmentes közlekedésért találták ki. Na, most ha a forgalom 90%-a megy pl 50-el, én meg 40-el, akkor balesetszituásiókat hozok létre.


Na, egyéb kifogás? (Már egy ideje rágódom a témán.)

2012. szept. 11. 17:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Az a gáz, hogy megint a kispénzű embereken csattan minden. Meg hát lehet szomorkodni, hogy a magyar motorpark nem túl fiatal, cikkben is említik, hogy átlagosan 17 éves, de ha ez a baja a kormánynak, akkor talán azon kéne először változtatni, hogy az átlag magyarnak ne szaros 90-100 ezerért kelljen robotolni napi 12 órában, akkor talán telik neki fiatalabb motorra. Külföldön az átlag fizetés 400 ezer forint..
2012. szept. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a kommenteket átfutva a sportmotoron, olyat is olvashatunk pl: "Ami elmegy most majd vizsgákra, meg egyebekre emúgy fékbetétre mentek volna..." Tehát ennyit érnek el vele. Na, dew azért remélem rájönnek, hogy hülyeség, és nem szavazzák meg.
2012. szept. 11. 18:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem inkább az a fura, hogy biciklivel mehetsz sisakban lakott területen kívűl 50km/h val, míg segédmotorral csak 40km/h a max! Meg biciklin vihetsz utast, segédmotoron nem. A rendszám meg teljesen érthető lenne és támogatnám, ha nem ebben az országban lenne, mert itt csak lehúzás lesz. Kamu , hogy rendszámmal majd nem lesz lopható, hány és hány kocsit lopnak el, nem is nyomoznak utánuk... 40es sebesség korlát amúgy valóban kevéske, forgalomban veszélyes. Viszont nagyon megbüntetném ezeket a 125/50 motorosokat!
2012. szept. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

# 6/6


Pontosan. Nekem a rendszám nem is lenne para, csak mehessek már a forgalom tempójával. Ennyi, amúgy én betartok minden szabályt.


És a 125/50-eseket meg tényleg meg kell büntetni, a jogosítványa 50 köbcentire szól, és nem véletlenül!

2012. szept. 11. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!