Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért szívja le a kocsimba az...

Gyurmoj kérdése:

Miért szívja le a kocsimba az akkumulátort az autóerősítő? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

1998-as Suzuki Swift Sedanom van. Nemrégen kb. egy hónapja tettem bele hangtechnikát. Suliidőben nem szoktam használni, csak hétvégéken, és mire oda kerülnék, hogy beülök a kocsiba, egyszerűen nem indul be a kocsi, mert a hangtechnika leszívja üres járásban az akkumulátort.


A fejegységem egy SAL VB 2000

Az erősítőm egy M.N.C Hurricane V-type 4 csatornás 640Watt


Arra már rájöttem hogy a fejegység meg az erősítő közötti "Remote" összekötést kötöttem be rosszul mert egybekötöttem a fejegység meg az erősítő "Remote" kivezetését. De azt nem tudom, hogy ha ezt kikötöm akkor mire kössem rá, ugyanis amire gyárilag rá kéne kötni az erősítőt "Auto antenna" (fejegységből adja a feszültséget az erősítőre) nem ad le feszültséget. Vagyis ad le de az a kis (100mV) feszültség nem elég az erősítő bekapcsolásához.

Legyetek szívesek segíteni!


2012. szept. 11. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne csodálkozz rajta. Nézd meg milyen akkumlátor van az autódban, én valami kis szarra tippelek. Végy bele Banner típusú MINIMUM 100 amperest. 30 ezer ft kb..
2012. szept. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az erősítő remote-kivezetését kapcsolhatóra kell megoldani..


Viszont nemértem a problémát,mert alapból lekéne vennie a feszkót,ha kiveszed a kulcsot...

2012. szept. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én a múltkor raktam be egy ilyen rádiót az enyémbe.

Lehet, hogy összekeverted az állandó 12v- a gyújtás 12v-el.

Az eggyik arra van, hogy megtartsa az órát meg a csatornákat, a másik, hogy gyújtással tegye a dolgát, és felvegye rendesen az áramot.

2012. szept. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TOMAtm ***** válasza:

relézd meg úgy h az erősítő csak akkor kapjon fesz-t ha a kulcs el van fordítva.

am meg valszeg egy kis Ah-s aksid van,lehet h amúgy is csereérett...

2012. szept. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Gyári Varta akkumulátor van benne 45Ah-s.

Nem cseréltem fel a vezetékeket, mert egy haverommal kötöttem be a ki a Suzuki Ankers Kft.-nél dolgozik és keni-vágja a villamosságot. Lehet hogy szar az önindító, mert ha kiveszem a kulcsot, akkor csak az irányjelzőt az ablaktörlőt és a rádiót áramtalanítja. Lehet hogy már tényleg érett a cserére az az aksi.

2012. szept. 12. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!