Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumulátort szeretnék cseréln...

Akkumulátort szeretnék cserélni az autómban, de nem tudok dönteni, milyet vegyek?

Figyelt kérdés
Autómban szeretném cserélni és Bosch ra vagy Vartára gondoltam. Szerintetek? Vagy ti mire "esküsztök"?
2012. ápr. 10. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindegy. Jó a Banner is.
2012. ápr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bosch, Banner, Varta, mind német ill osztrák. Tudom, hogy ezek mind a legjobbak de élettartam és igénybevétel szempontjából melyik lehet a jobb?
2012. ápr. 10. 22:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem varta van, már 4. éve semmi baja.

ajánlom bátran!

2012. ápr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az élettartam használattól függ. Nekem állítólag nem túl jó gyári Motorcraft van, az autó új kora (2005 tavasza) óta és sosem volt kiszedve a helyéről. Az autó garázsban áll, ahol nincs 3-4 foknál soha hidegebb; csak 10 km-nél hosszabb távokon használom és nem szoktam égve felejteni a világítást.


Így egy nem túl minőségi akksi is kibírhatja sokáig..

2012. ápr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Én Vartára szavazok.

Előzőnek: Nekem az állítólag nem túl jó Motorcraft akksi 11 évet bírt. Ennyit arról, hogy ki mit állít. :)

2012. ápr. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy olyan lényeges különbség lenne köztük, hogy sokat érdemes rajta dilemmázni.


Nekem most Bosch van, még 2002-ben lett vásárolva. Azóta semmi baja. Igaz az autó sincs sokat használva, nem járunk vele minden nap. De akksi szempontjából lehet, hogy ez még hátrány is. Főleg télen, mikor 1-2 hetet is áll kint a -15-ben.

Aki nem akarja, ne higgye el. Nem érdekem senkit győzködni.

2012. ápr. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ma utánajártam alaposabban, figyeljetek:

Bosch - volt egy szériája ami selejtes volt, hamar tönkrement, kb 6. hónapra. nem tartotta a 11V-ot sem töltés után. De ettől eltekintve bika.


Banner - Tökéletes, de gyakori és megterhelő használat során 3 évig bírja a megpróbáltatást kb.


Jász akku - épp hogy csak 2 év garanciát adnak rá, van ahol inkább csak egyet. Esélyes a cellazárlat. Gyenge. kb az első év végén meghalhat.


VARTA - Minőségileg ott van hol a Bosch, de nem volt hibás sorozat, nagy megterhelés során is kihúzza 6 évig, úgy, hogy tartja a 12V-ot és az Ampert. A legtökéletesebb, legmegbízhatóbb akkumulátor.


A megterhelést úgy értették, hogy pl járó motor nélkül használt fényszórók, rádió stb nagyon lemeríti az akkut és ha az akkut teljesen lemerítik ( pár voltot ad csak és pár ampert) hamarabb megy tönkre. Az akku feladata a jármű indítómotorjának energia ellátása. Utána igényli a visszatöltést. Ez esetben ha csak az indítózásra használják és nem 1-2 percig indítóznak a legideálisabb neki.



Na röviden-tömören ennyi. A Vartára esküsznek a szerelők, tapasztalataik és hallomásaik alapján.

2012. ápr. 11. 15:01
 8/10 anonim válasza:

Csak 1-2 apróság.

- A Varta gyártja a Bosch-t! :-) / Ahogy a Perion, Berga, ABS akkut is/ Ezeket sem németországban gyártják már.

- Minden szgk akkumulátorra 100Ah alatt 2év a garancia. Mármint Mo-n.

- A Jász-Plasztiknak van gyengébb / Electric Power, ezt sok féle néven árulják, ez a belépő termék a BÁrdinál, Startnál, Unixnál, Lángnál.../ és van magasabb minősége, Ő lenne a JP...

- a Bannert is sok helyen gyártják, van magyar gyártó is. Nagy különbségek vannak a minőségben.

A legnagyobb gond amivel a gyártok "visszaélnek" a márka erősségük. Be megy az ember a metróba, vagy a Tescóba és meglátja az ugyan fekete színű de Bosch terméket, nem foglalkozik vele értelemszerűen, hogy ez az S3-as leggyengébb sorozat hanem megveszi mert a márka erősségéhez képest alacsony árat lát. Arról nem is beszélve, hogy az alokált, centralizált beszerzésnek köszönhetően 2-3 éves akkumulátorokról is szó lehet.

Így lesz mostanában a Bosch rosszabb mint bármi más.

Nálunk: [link] általában a hifisek, GPS nyomkövetősök, a következő márkákat viszik:

Exide Prémium, Varta SILVER, Berga, Mol, és higgyétek el, hogy a Prémium és a Silver szó többet ér a márkánál ugyanis az a sorozatot jelöli....

A banner is árul gyengét és erőset ahogy mindenki más is...

De ha jó a töltésed és bár normál körülmények között de gyakorta használod középtávokra a benzines autódat akkor az Electric Power is jó lesz.

2012. aug. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 geri763 válasza:
1,5 éve vettem egy Electric Power 74 Ca akkut és zárlatos lett szégyelje magát aki legyártotta és Magyarként hírdeti egy szemét az egész és ez mind bezápul nállam töltő is volt de nem lehetett feltölteni senkinek sem ajánlom többe kerül hazahúzni az autot
2015. szept. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tsawar válasza:
Nekünk 2 autóban 2,5 év alatt 3 varta hullott el, nyilván a tescoban vettük. Ja és mind a 2 fent emlitett kocsit napi min 40km-t volt használva, nagyáruházban soha többet nem veszek akkut!! Eleve halálra vannak itélve.
2018. júl. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!