Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meg van szabva, hogy az...

Meg van szabva, hogy az irányjelző milyen gyakran villogjon, vagy villogjon egyáltalán?

Figyelt kérdés
Most láttam egy kocsit, aminek az indexe nem villogott, hanem folyamatosan égett. Hirtelenjében megzavart, nem tudom, ezt előírják hogyan működjön?
2012. szept. 13. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Azért lehetett, mert kiégett az egyikből az égő, és még nem cserélte ki
2012. szept. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
60-120 villanásnak kell lennie percenként azt hiszem!
2012. szept. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
HA van jgosid, tudnod kell, tanítják. 90 + - 30, tehát jól írták 60-120 között kell percenként. Ha egyfolytában égett akkor az amerikai szabvány szerint volt bekötve, ahol helyzetjelzőként az első indexek folyamatosan égnek. (tilos így használni itthon)
2012. szept. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Nekem még úgy tanították hogy kb 60 villanás/perc a jó érték.
2012. szept. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TOMAtm ***** válasza:

60-120 közt kell lennie.ha egyfolytában világít vagy gyorsan villog akkor az egyik izzó kiégett,vagy besz*rt az indexrelé.

Ezért büntethet a rendőr,így nem lehet részt venni közúti forgalomban.

2012. szept. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg van szabva, hogy hogyan kell működnie. Erre a 6./1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet vonatkozik. Ez az alábbit szabja meg az irányjelzőre vonatkozóan:

"37. § (6) Villogó fényt a világító, illetőleg fényjelző berendezés – az irányjelző, a megkülönböztető lámpa, a figyelmeztető lámpa, a taxi vészjelző lámpája, továbbá a visszajelző lámpák kivételével – nem bocsáthat ki. A villogó fényű lámpa villogásának egyenletesnek, jól érzékelhetőnek, a villogások számának percenként 90±30-nak kell lennie. Az első felvillanásnak a bekapcsolást követően legfeljebb 1 másodpercen belül kell bekövetkeznie".

Vagyis percenként 60-120 közötti villogásszámot kell produkálnia az irányjelzőnek és a bekapcsolás után 1 másodpercen belül fel kell villannia. A folyamatosan világító irányjelző nem szabályos.

2012. szept. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Robogón ha nincs benne akkumulátor akkor a generátorról megy az index és akkor az folyamatosan ég. Kocsinál nem tudom mit produkálna akksi nélkül
2019. márc. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!