Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumulátor első felsavazása?

Akkumulátor első felsavazása?

Figyelt kérdés

Hol töltsem bele a savat? A szellőztetőknél a tetején, vagy a Túlfolyón?

Savazás után mennyi idővel lehet árammal feltölteni? (vagy a felsavazom akkor "lesz" benne áram?)

Ez egy 6V-os motorakksi, mekkora lehet a töltőfeszültség?



2012. szept. 14. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A savat felülről, a cellazáró kupakokon át kell betölteni. Először tölts bele annyit, hogy a lemezeket előírásszerűen ellepje, majd hagyd pormentes, biztonságos helyen egy időre. A kupakokat ne tedd vissza: az akku ekkor pezsegni fog, úgyis kinyomná őket (vagy megpúposodna az oldala). Mikor újra ránézel az akkura, azt fogod látni, hogy a savszint csökkent. A lemezek ugyanis felvesznek némi savat, ezt pótolni kell - ekkor még savval. A későbbiekben az akkuba savat önteni viszont szigorúan tilos!

Szóval "jelre" töltöd savval, a lemezeket lepje el az elektrolit, utána a helyére teszed a cellazáró kupakokat. A mai motorakkuk elméletileg szárazon töltöttek, savazás után rögtön használhatóak, de ez nem mindig jön össze. Érdemes megmérni, mit tud az akku és ha gyenge, rá lehet tenni a töltőre. A töltőfeszültség 7,2 V-nál ne legyen nagyobb, a töltőáram legfeljebb a kapacitás számértékének 1/10-e lehet (pl. 12 Ah-s akku esetén 1,2 A). Ezzel kell töltögetni, amíg jó nem lesz, aztán be lehet szerelni a motorba. Ha le van dugózva a szellőző, le kell szedni a dugót és egy kis gumi- vagy PVC-csővel el kell vezetni a savgőzt valami veszélytelen helyre.

2012. szept. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Faterom nagy fecskendővel szokta leszívni a régi savat, és ugyanígy fecskendővel nyomatja bele a frisset, többet nem tudok neked mondani, esetleg újra töltés után megpróbálhatod beüzemelni, ha nem indul a motor, akk nyílván tölteni kell.
2012. szept. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán létezik még olyan akkumulátor, amit nem felsavazva-előtöltve üzemkész állapotban árusítanak?

Én már 20 éve nem láttam ilyeneket!


Biztos, hogy száraz?

2012. szept. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, mivel most vettem egyet, és a savak külön kis kannában küldték! :) (Ez egy kis Japán motorakksi)
2012. szept. 15. 10:54
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

"Egyáltalán létezik még olyan akkumulátor, amit nem felsavazva-előtöltve üzemkész állapotban árusítanak?

Én már 20 éve nem láttam ilyeneket!"

Létezik ilyen: a "mezei" savas akkukat üresen, ún. szárazon töltött állapotban szállítják a kereskedőhöz. Csak az első használat előtt kell beletölteni a savat, amit külön, zárt edényben adnak hozzá. Egyrészt így szállítás közben nem folyhat ki belőle a sav, másrészt nem indulnak be a kémiai reakciók, nem tud idő előtt elhasználódni az akku.

Vannak kereskedők, akik az új akkut felsavazva, feltöltve árulják, de olyan is akad, aki nem foglalkozik ilyen apróságokkal. Viszont az újabb, gondozásmentes típusokat már tényleg csak használatra kész állapotban árulják.

2012. szept. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

"Egyáltalán létezik még olyan akkumulátor, amit nem felsavazva-előtöltve üzemkész állapotban árusítanak?"


Általában csak ilyen létezik, mivel a sav árusítása szigorú engedélyekhez kötött.

2022. júl. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!