Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nissan Almera P2 tulajok...

Nissan Almera P2 tulajok figyelem!?

Figyelt kérdés
Mennyire szeretitek ezt az autót? Autóvásárlás (1st car) előtt elég sok köd eloszlott előlem, s szeretnék egy megbízható, strapabíró jó kis autót. Ti mennyire szeretitek ezt a típust? Vezethetőség, komfort, szervizigény stb. érdekelne.

2012. szept. 16. 15:47
 1/3 Alex67 ***** válasza:

Egyszerű, de nagyszerű, (ahogy mondani szokás)

sallangmentes autó.

Abszolút középkategória, ennek megfelelő tulajdonságokkal, vezetési élménnyel, fenntarthatósággal, és anyaghasználattal.


A motor ereje, amire szánták, arra bőven elég, fogyasztása erősen lábfüggő.


Üzemanyag felhasználás tekintetében sajnos tud kellemetlen meglepetéseket is okozni leginkább a téli időszakokban, és a rövid városi szakaszokon, de normál használat mellett teljesen normális fogyasztást is el lehet érni.

Nem egy erőművész, vagánykodni egyáltalán nem lehet vele, de arra kiválóan alkalmas, hogy elvigyen "A"-ból "B"-be.

A klímás változat városban (működő klíma esetén persze :) 1-1,5l-rel többet eszik, és az autó teljesítményén is érződik a berendezés használata.


Amennyiben odafigyelsz rá, nem lesz sok bajod vele. Minimális a karbantartásigénye az egyszerű technikának köszönhetően, de arra a kevésre feltétlen szüksége van. Ez már nem az "örök életű" elődje. (sajnos)


Alkatrészek tekintetében a gyári alkatrészek ára borsos (főleg a motor, váltó, és klíma esetében) mint minden más márkánál, de megéri.

Ha van jó autószerelő ismerősöd, aki jól, és jó árban dolgozik, akkor feltétlen megéri a plusz költség a gyári alkatrészek árát illetően.

Márkaszerviz drága, legtöbbször igyekeznek lehúzni (mivel egyre kevesebb a munkájuk)

Természetesen tisztelet a kivételeknek.


Részletekért látogass el ide:

[link]


Bízom benne, hogy tudtam segíteni.

2012. szept. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem. Igazából én most ilyet nézek, ez meg Renault Megane II között vacillálok. Renault-tól félek picit...


[link]

2012. szept. 23. 12:25
 3/3 Alex67 ***** válasza:

Én a Nissan mellett döntenék, ha e két márka között vacillálnék.

Sosem voltam francia párti, és nem is leszek az soha.


Mindkét típusnak vannak barátai, és ellenségei is, de az ész érveket, és a logikus gondolatmenetet követve az ember rájön, hogy a Nissan sokkal megbízhatóbb, mint a Renault, de érdemes utánaolvasni, hogy mit írnak a márka/típus használói.


Nissan Almera P2:

[link]


Renault Megane II.:

[link]


Persze lesz közöttük kamu, de azt az olvasás során bőven kilehet szúrni.

2012. szept. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!