Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Holtjáték a kormányban. Mitől...

Holtjáték a kormányban. Mitől lehet, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Skoda Octavia 1.6i, benzines, kombi, 2002-es évjárat. Két hónapja vásároltam, akkor teljesen rendben volt, ám azóta a kormányban egy-másfél centis holtjáték van, ami autópályán rohadtul idegesítő, hogy mozgatom a kormányt és semmi nem történik. Kamionok előzésénél is érezhető, hogy amennyit a holtjáték enged, iránytvált az autó (nem az az oldalról jövő széllökés, amit ismerünk, hanem enyhe irányváltás).


Átgondoltam a kerekektől a kormánykerékig, hogy mi okozhatja, de nem értek annyira hozzá, és szeretném tudni, mire számíthatok, ha szerelőhöz viszem.


70 km/h-ás sebességnél fékezéskor enyhe vibráció is jelentkezik, olyan, mintha a féktárcsáktól jönne, de úgy tudom, annak minden sebességnél kéne érződnie, magasabbnál meg főleg. Lehet, hogy nincs összefüggés a kormányzás és ez a dolog között, de azért leírtam, mert ki tudja.:)



2012. szept. 17. 09:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel első kerék hajtású az autó, elég sok a hibalehetőség. Kormánymü kopás, féltengej, gömbfejek, stabilizátor rudak, stb. Lehet hogy csak egy csavart kell meghúzni, de lehet valamelyik alkatrész cserés. A leírásod alapján nehéz megmondani mi lehet a konkrét ok. De mivel a kormány egy fontos elleme a biztonságos közlekedésnek, javaslom mi hamarabb nézesd meg egy szerelővel. Ő majd a látottak alapján okosat mond, és kapsz egy árajánlatot. Ott majd kiderül hogy azonnali beavatkozás szükséges, vagy csak kellemetlenség és húzhatod még egy darabig. Példa: 2006-os Swift-em van, leszakítottam a három motor/váltó tartó bakokból kettőt. A tünetek: a motor 10-15cm-t billegett hátrafelé, intenzív indulásnál koppant is. Szemre ijesztőnek tűnt. Azonnal le akartam tenni a kocsit. De a szerelő megnyugtatott. "Bár a javítás 45.000.- lessz, de ha továbra is ilyen ügyesen mész vele(a próbakörnél szépen kuplungoltam) simán elmész vele még vagy 15000Km-t".
2012. szept. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm a választ!
2012. szept. 17. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!