Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 180 km/h-s sebességnél egyenes...

180 km/h-s sebességnél egyenes úton satufék, lehetséges?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm mesélte h mentek egyenesen 4 sávos úton 180km/h. A radar jelzett hogy gáz van (traffipax)és ezért nyomott egy satuféket (beállt mind a 4 kerék) a sofőr egészen 90km/h-ig majd mentek tovább..

Az autó Opel Astra 2004-körüli.


Ez lehetséges? tehát h nem fordult ki az autó?



#Opel #radar #satu fék
2012. szept. 21. 15:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem, nem fordul ki.
2012. szept. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Azért csodálkozom, hogy abban az autóban nem volt ABS. Amúgy ha van ESP, az azért megfogja.

De egy régebbi autóval is, ha műszakilag jó, jól van beállítva a fék, nem kell hogy kiforduljon.

2012. szept. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Az autó csak akkor fordul ki, ha a két oldalon nem egyforma a súrlódás. (pl. az út bal oldala vizes, nyálkás, a jobb valami miatt csontszáraz). A satufékezéssel a gond inkább az, hogy egy pillanat alatt kuka mind a négy gumi, illetve, hogy ilyenkor nem tudsz kormányozni (az irányíthatóság helyreállítása végett muszáj előbb elengedni a féket, ami veszély esetén közel se ösztönös).
2012. szept. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Persze, lehetséges, de kicsi a valószínűsége, hogy nem indul meg valamerre. Az meg, hogy egy 2004-es kocsiban nincs ABS, no komment....
2012. szept. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Azért 180-ról satunál már szerintem kockásodna a gumi egy kicsit.

Én már "satuztam" 200 felett is, de ott volt ABS és ESP, nem ment el semerre az autó.

2012. szept. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Lehetséges. Még ABS-el is lehet blokkoltatni a kerekeket!

Vezetéstechnikai oktatáson elmondják a dolgot.

A lényeg hogy baromi gyorsan és erősen rúgsz a fékpedálba, így nem csak az első kerekeket hanem a hátsókat is blokkolja.


Persze ha ezt pár mp-ig csinálja akkor is laposra kopik ott a kerék, kicsit tovább hagyja meg durrdefekt. Méghozzá mind a 4 keréken.

Ezt elméletileg úgy érdemes csinálni hogy fék, pici szünet, megint fék(meg ha kell ellenkormányzás) aztán megint fék...


És úgy emlékszem azt mondták kb 40km/h-t lehet lassítani egyhuzamban úgy hogy az autó nem fordul ki vészesen.

Szóval ezt min 2 fékezésből lehetne megcsinálni.

De akkor is lenne 4db leamortizált gumi...

2012. szept. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én már fékeztem 100ról 0ra satufékkel abs nélküli autóval és kellett is vennem előre 2 új gumit, úgy hogy csak ésszel !
2012. szept. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

nos több buktató is van a dologba

nem nagyon tudok 4 sávos utat M.o....

nem nagyon hiszem h 3000ccm motor volt benn szóval olyan 6500 körül lehet a max fordulat, de 180 min 5900 pörgött sztem, szóval az se normális aki tartosan majdnem a max fordulaton pörgeti...

a gumikat ki kellene dobni a kukába....

ja és akkora satunál nagy esély van rá h hátulról belédmennek....

meg még biztos van más is ami hirtelen nem jut eszembe....

2012. szept. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"nem nagyon tudok 4 sávos utat M.o....

nem nagyon hiszem h 3000ccm motor volt benn szóval olyan 6500 körül lehet a max fordulat, de 180 min 5900 pörgött sztem, szóval az se normális aki tartosan majdnem a max fordulaton pörgeti... "


Szövegértés, 2.osztály.

Nem írja, hogy MO történt az eset. (más kérdés, hogy van 4sávos út)

Nem írja, benzines, vagy dízel. (Ha dízel, biztosan nem pörgött 5900at)

És egyébként semmi baja nem lesz a kocsinak,hiszen elég hűtést kap.



"ja és akkora satunál nagy esély van rá h hátulról belédmennek.... "


ez meg szimplán baromság... inkább kicsi az esély, hogy pont akkor a mögötte haladó sofőr nem figyeli az utat, és nem kezd el fékezni...


Németországban elég gyakori a 180+ sebesség, és nem történik annyi ráfutásos baleset.

2012. szept. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja, és ccm nek semmi de semmi összefüggése nincs a fordulatszámmal ;)
2012. szept. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!