Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 16 szelepes kocsi az miben...

Kova 55 kérdése:

A 16 szelepes kocsi az miben jobb mint a 8 szelepes? Hibalehetőségek? Fogyasztás? Mi a működési elv?

Figyelt kérdés

2012. szept. 23. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Hengerenként nem 1-2 szívó és kipufogó szelep van, hanem 2-2, és egyel több vezérműtengelye van. A működési elv nagyjából ugyanaz- leszámítva a változó szelepvezérlést. A fogyasztás az passz, attól függ milyen motor.
2012. szept. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A hengerenkénti 4 szelepes motor modernabb, fogyasztás kevesebb, és nagyobb fordulaton több lóerő, viszont alacsony fordultaszámon a hengerenkénti 2 szelepesnek nagyobb nyomatéka van.

Hibalehetőség és működési elv ugyan az mind 2 motornál.

2012. szept. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 pagan ***** válasza:
8 szelepest olcsóbb fenntartani alkatrészek szempontjáéból,pontatlanabb mit a 16v hiszen egy veztengely van,és gyengébb mindenképp ahogy előttem is írják,én opel téren vagyok elhivatott és a 90 es években a 8 szelepesek megbízhatóbbak "elnyűhetetlenek"voltak,míg a 16 v kényesebb volt,én egy 8v motort dobok be mindenképp ha az én 16 om behányik:)
2012. szept. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
azt azért megjegyezném, hogy nem minden 16 szelepesnek van 2 vezérműtengelye, vannak sohc konstrukciók is. 8 szelepes ugye azt jelento, hogy összesen 8 szelepe van a motornak. Ezek jobbára ugye 4 hengerese motorok, tehát hengerenként van egy szívószelep, és egy kipufógószelep. 16 szelepesnél 2-2 van ezekből hengerenként. A 16 szelepesek pörgősebbek, és nagyobb teljesítményűek, alacsony fordulaton viszont gyengébbek. továbbá 2x annyi szelep, szelepszárszimering, hidrotőke van bennük, ezért felújítás többe kerül
2012. szept. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen,még 1 kérdés.....Audi A3 vagy Alfa Rómeó 156 mind a kettő 1.9-es Jtd és Tdi dízeles! 1 millió ft-ér
2012. szept. 24. 19:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Audi
2012. szept. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Miért?
2012. szept. 24. 20:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert olcsóbb a szervizelése és megbízhatóbb.
2012. szept. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 borzadavid válasza:

A 8/8 HSZ egy baromság, nélkülöz mindenféle alapot!

Üdv: egy Alfa 159 tulaj.

2013. szept. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!