Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csinálja ezt a simson...

Miért csinálja ezt a simson star blokkom?

Figyelt kérdés
van egy simson star blokkos épített motorom, és most kb másfél hétig nem volt beindítva, most beindítottam nemrég, és nincs semmi alapjárat, mikor letettem akkor még nagyon jól működött az alapjárat, senki nem csavargatta el, de már úgy kezdte h be sem indult, egy tökéletes gyertyával raktam le, akkor még minden jól működött a gyertya is, most azzal a gyertyával nem is pöccen, raktam bele másik gyertyát, ezzel beindult, de ez egy használt gyertya, és mentem pár kört az udvarba a motorral, és elkezdtem állítgatni, ha teljesen betekerem a levegő csavarját, akkor olyanra állítom be az alapjáratot amilyenre akarom, de ha már nyitok egy kis levegőt neki akkor rögtön úgy elkezd pörögni h majd el akar durranni, és akárhova tekerem nem lesz jó, de ha meg betekerve hagyom a levegő csavarját akkor meg nem veszi a fordulatot, meg erő sincs benne ha nem kap levegőt, szóval akkor mi lehet a baja?? nem szokott ilyent csinálni!
2012. szept. 26. 10:15
 1/4 A kérdező kommentje:
ja és azt mejdnem kifelejtettem h kb 5 percig volt beindítva, és az az 5 perc alatt annyira bemelegedett mintha fél órát mentem volna vele, és 5 perc után már olyan szaga volt mintha motoroznék vele 2 órája, és valami furcsa hangot is ad a blokk, azt hittem hogy a ventilátor ér hozzá valamihez, mert olyan a hangja mintha a ventilátor érne hozzá valamihez, és mikor meg megint rárúgtam akkor durrant egy rohadt nagyot, tudom hogy a gyertya miatt durrant, de lehet h gyertya miatt nem bírom beállítani?
2012. szept. 26. 10:20
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a durranás, túlmelegedés rossz előgyújtás beállítás miatt lehet.

Az alapjárat probléma adódhat eltömődött alapjárati fúvóka miatt.

Ha szutykok, v. rozsdadarabkák kerülnek a benzinbe, az alapjárati fúvóka tömődik el leghamarabb (ugyanis ez nagyon kis lyukméretű).

2012. szept. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hát most már kezd jó lenni, a durranást meg a rossz gyertya okozza, mert ha lecserélem a gyertyát egy másikra ami jó, akkor nem durran!
2012. szept. 26. 15:54
 4/4 anonim ***** válasza:

A jó gyertyával menj egy párszor, kb.100 km-t, majd nézd meg. A gyertya színe is kokat elárul a beállításokról.

Ha világosbarna szinű, akkor boldogan, nyugodtan, büszkén hátradőlhetsz :-)

2012. szept. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!