Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 1995-ös 1.3-as Suzuki...

Weltmaister kérdése:

Van egy 1995-ös 1.3-as Suzuki Swift Sedanom és olyan probléma van vele, hogy télen lassan melegszik fel normálisan, kb 15-20 km általában, és ha meleg a motor a fűtés attól függetlenül nem mindenhol fúj meleget. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Például a kormány és az ajtó közötti forrót fúj, a két középső közül az egyik langyosat a másik alig fúj levegőt egyáltalán, ami a jobb ajtó felől van az pedig szinte hideget.Termosztátot többet is cseréltünk benne és semmi változás. Kartonpapírt is raktam a hűtő elég azzal se lett jobb. Tanácstalan vagyok, mi lehet a gond? Köszi a segítséget.

2012. okt. 3. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Ellenőrrizd a ventilátort a motortérben, nem jár-e magasabb fordulaton, mint kéne. Nekem pár hónapja emiatt nem melegedett be normálisan az autó. A fűtésnél meg ellenőriztesd a fűtőmotort és a vezérlőpanelt!
2012. okt. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezek még nem voltak ellenőrizve. Annak mennyi lehet az esélye, hogy a fűtőradiátor romlott el?
2012. okt. 3. 11:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Télen nekem is elég nehezen melegszik fel a hűtővíz üzemi hőfokra a swiftben ('96-os), de a fűtéssel nincs gondom. Ha a hűtővíz felmelegedett, onnantól elvileg forró levegőt kell fújnia. Ha a vízhőfok megfelelő, mégis hideget fúj, szerintem csak a radiátor lehet problémás.
2012. okt. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 atilis ***** válasza:
Vezérműszíj cserénél lett cserélve a vízforgató?
2012. okt. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Legelőször a vezérlőpanelt ellenőriztesd kérdező, méresd ki autóvillamosságinál. Aztán ha az rendben, legvégső esetben kell azzal számolni, hogy elromlott el a fűtőmotor. De az sem nagy tragédia, ha a fűtőmotor romlott el, mert bontóból relatíve nem drága beszerezni, mivel Suzukiról van szó és így olcsó az alkatrész.
2012. okt. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
atilis, ha a vízforgató alatt a vízpumpát érted akkor igen lett cserélve szíj is meg pumpa is kb 30 ezer km-el ezelőtt.
2012. okt. 3. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!