Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Emberek! Most komolyan kérdeze...

Emberek! Most komolyan kérdezem, hogy miért van szükség egy 800 köbcentis autóba lpg gázt rakatni? Menni benzint fogyaszt egy ilyen 4-5 litert?

Figyelt kérdés
2012. okt. 4. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
csak megsugom h egy 800 as legalább megeszik 9et, mivel magas fordulaton kell pörtened, h mennyen valamenynire legalább is (90-100)
2012. okt. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha azt nézzük hogy 1 liter benzin 430Ft. 1 liter gáz pedig csak 230ft, akkor literenként, vagyis gázzal 100km-ént Kb. 1000Ft.-ot lehet spórolni. 1000km-nél 10.000Ft,stb.

Igen, egy ilyen autó is megeszi az 5-6 litert.

Sokan engem is hülyének néztek, mikor felvetettem, hogy egy 1000cm3 autóba szeretnék rakatni egy gáz szettet, pedig szerintem, aki sokat használja, annak igen is megéri.

Mielőtt emelik az üzemanyagot 8ft.-al a legolcsóbb kutaknál tömeg szokott lenni, kérdezem én, így mennyit tud megtakarítani egy tanknál 400Ft-ot? Ez olyan sok? Nem is értem. Ha a gáz és az üzemanyag között megmaradna ez a differencia, akkor szerintem van értelme a gázos autónak.

Persze minél nagyobb az autó fogyasztása, annál hamarabb megtérül az átalakítás, és a fenntartása is jóval kedvezőbb.....

2012. okt. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tényleg? 80-90-es tempónál az enyém még soha nem fogyasztott 5 liternél többet.... (egy hirdetésben láttam 800-as lpg gázos Matízt)
2012. okt. 4. 20:11
 4/9 A kérdező kommentje:
Én úgytudom lpg gázból pont a dupláját fogyasztja az autó, mint benzinből. Akkor hol is vagyunk? Ott ahol a part szakad. Ja és nem is úgy reagál a dolgokra mintha benzinnel menne!
2012. okt. 4. 20:13
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

Én úgytudom lpg gázból pont a dupláját fogyasztja az autó, mint benzinből,


Rosszul tudod. 15-20%-al fogyaszt többet belőle az autó.

2012. okt. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És természetesen pontosan ugyan úgy reagál / gyorsul / megy, mint benzinnel.


Mondom ezt 400.000 km gázüzem után.

2012. okt. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ismerősnek Matiza van, na ő meg nem tudja 6 liter alá vinni a fogyasztást :)
2012. okt. 5. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hát mivel a matiz egy 40 lóerős autó, ha 100-al mész, az már közel van a végsebességéhez (kb 130-at mehet max), akkor persze hogy nem 3 litert fogyaszt, de városbna alapvetőne jók ezek, és gázzal ugyanannyi-val olcsóbban jösz ki %-os értelemben. Persze ilyen kis autókat nem szokás hosszu távra használni, így a gázszett beszerelése nembiztos hogy megtérül...
2012. okt. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bármilyen motorú verdába teszel gázt megéri. Benzinesből mi fogyasztja a legkevesebbet ? Talán egy 1.0 Swift 5 liter kb akkor legyen gázzal 6 liter.. de az árkülönbség markáns vagyis szép megtakarítás lehet hosszú távon. Rövid távú autózásra viszont szerintem nem éri meg mert maga a beszerelés sem olcsó.
2017. dec. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!