Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kedden forgalmi vizsga, és én...

Kedden forgalmi vizsga, és én teljesen elástam magam! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mindig is nagyon ideges típus voltam. Ma is próbáltam volna jól teljesíteni a vezetésnél, de annyira ideges voltam a közelgő vizsga miatt, hogy rosszul sült el minden. Az oktató meg ahelyett, hogy oldaná a feszültséget, még tovább fokozza a beszólásaival, meg a lesajnálásával. Meg abba is belekötött, hogy ki kellett állnom a bicikli útra, mert nem tudtam jobbra sorolni, mert pont állt egy autó a kereszteződés legvégén a tábla mellett. De ha bal oldalból mentem volna ki a kereszteződésbe, akkor az lett volna a baja.


Meg a forgalmi vizsgán a vezetés előtt miket kell megmutogatni a vizsgabiztosnak? Lámpák, fékek, stb...?

Ezt nem beszéltük át.



2012. okt. 5. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Ne izgulj ennyire a vizsga miatt! Nekem harmadjára sikerült. A második bukás után annyira magam alatt voltam, hogy csak na. Az én oktatóm is ugyan ilyen volt, ahelyett, hogy bátorított volna, inkább elvette azt a maradék kis kedvemet is ami volt.

A kötelező ellenőrzés:

-rendszámtáblák megvannak, a hátsón a zöld matrica megvan

-gumikon sérülés, szakadás nincs

Kinyitod az ajtót:

-kormány nem szorul, nem lóg

-felkapcsolod a világítást (mindhármat)

Gyújtást kapcsolsz:

-index jobbra-balra

-tolatólámpa


Elinduláskor pedig kötelező fékpróba! Elindulsz lassan, kuplung-fék megállsz és mondod a vb-nek, hogy üzemifék működőképes. Ezt el ne mulaszd, mert azonnali bukás!


Figyelj a sebességre, mindig legyen index de ne felejtsd kint. És folyamatosan ellenőrizd a mögöttes forgalmat a visszapillantóban. Ja és sávváltáskor, előzéskor mindig nézz vissza váll fölött.

Sok sikert, menni fog! :)

2012. okt. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. okt. 5. 16:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Na hogy ment? :)
2012. okt. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
4 hibavonal :) És kaptam egy szép "M" betűt... :) :) :) Nagyon boldog vagyok! Annyit mondott a vizsgabiztos, hogy ne ijedjek meg a parkolástól. Aranyos vagy, hogy megkérdezted. Eddig én vagyok az első a családban, aki elsőre átment a forgalmi vizsgán.
2012. okt. 10. 15:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Gratulálok! :) Engem genyóságból húztak meg egyszer, meg a másodikon is nagyon rá ment, de csak összejött :D Nekem kb 2 hete volt. Már csak a jogsimat várom.
2012. okt. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!