Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri gázolaj üzemanyagú...

Megéri gázolaj üzemanyagú autót használni (venni és használni)?

Figyelt kérdés
kösz, ha írtál
2012. okt. 6. 09:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha évi 10.000 km-nél kevesebbet mész, akkor nagyon nem éri meg. Rengeteget kell menni ahhoz, hogy megérje az a száz kilométerenkénti mínusz 1-2 liter hasonló teljesítményű benzinmotorhoz képest. Magasabb szervizköltségről nem beszélve.
2012. okt. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Igen, nekem 0km től is megéri, mert szeretem.


Nyomatékos(Tudom, ne kezdjük el, hogy turbo benzines blabla), és ha véletlenül kicsit jobban rálépek a gázra, már egyből nem 1-2 L a különbség, hanem 4-5L.


A magasabb szervizköltség hülyeség, a mai benzinesnél ugyanúgy elromolhat, mint a dízel.(nekem tapasztalat: 80e km hiba nélkül(kopp-kopp) ;) )


De általánosságban azt mondják, hogy aki 10e km fölött megy, és főleg pályán vezet, annak megéri.


Városban, évi 5000 km re jó a 1.3 benzines is.

2012. okt. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat utazol akkor megéri . 2-3 literrel fogyasztanak kevesebbet mint az ugyanolyan motorral rendelkező benzines .

(Nekem 6 éves Toyota corollám van városban 5,5 l fogyaszt és eddig semmi gondom nem volt vele ). A fenntartása ( javítási költségek ) hasonló árban vannak a benzinesével . Az üzemanyag árban nagy különbség nincsen tehát ha csak arra kell hogy néha elmenj valahova akkor célszerűbb a benzines .

2012. okt. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Ment mindenkinek a zöld. - Igen városba kéne, akkor mindegy.
2012. okt. 6. 10:23
 5/13 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták, akkor éri meg ha sokat mész.

Vagy:

Kamion, busz vagy egyéb gázolajjal működő autó sofőrje vagy, van egy kis földed, hozzá traktor... amihez az üzemanyagra kérhetsz állami támogatást vagy mit. Meg hasonló dolgok.


Legalábbis mifelénk ezért szoktak többnyire dízelest venni.

2012. okt. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én évi 8000Km-re vettem, igaz ebből nagy része nem város. Egész egyszerűen, mert utálnék benzinessel járni. Fater 600e Km-t ment már az utóbbi 20 év alatt dízelekkel abszolút hiba nélkül. Innentől kezdve ne magyarázza nekem senki azokat a hú de magas szervizköltségeket. Ebből az utóbbi 250e "szar francia dci" volt.
2012. okt. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg hát, csak legyen nálad félrerakva lovetta a javításokra. Dízel addig jó amíg nem kell rá költeni. Egy 200 fölött futott példánynál már bármi előjöhet és elő is fog. Befecskendező (100-150E/db), magasnyomású szivattyú (150-200), turbo (100-200)..

PDTDI-t kerüld mindenképp.

2012. okt. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsó, miért is kerülje a PD-TDI-t?


Saját tapasztalat,hogy 200e km lazán kibír, sőt, én láttam 800e km futott példányokat is, eredeti PD elemmel!


Ugyanakkora az esély az elromlásra, mint egy DCI nél vagy CRDI/JTD nél...

2012. okt. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szintén saját tapasztalat, amint látom ahogy a 2 PDTDI Passat hónapról-hónapra épül le a betartott szervizek ellenére. Folyamatosan viszik a pénzt míg nem a tulaj azt mondja odaadja inkább az első baleknak csak vigye innen.

Egy modern JTD, CRDI motorhoz hasonlítani a PD-t pedig egyszerűen nonszensz. Az utóbbinál sokszorta nagyobb a meghibásodási ráta. A kulturálatlan járásáról, 1-1,5L/1000km olajfogyasztásról, a böszme teljesítmény leadásáról még akkor nem is beszéltem.

Kár is szaporítani itt a szót, aki ismeri (szerelő, újságíró, stb), még az ellenségének se ajánlja.

2012. okt. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

heeegany

Támogatást csak akkor lehet rá szerezni ha vállalkozó vagy , és amit tankoltál annak az összegnek bizonyos részét le lehet írni az adóból . Tehát annyival kevesebb jövedéki adót kell majd fizetni .

2012. okt. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!