Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha eladom az autómat adás-véte...

Ha eladom az autómat adás-vételivel és a vevő nem iratja át akkor abból lehet bajom?

Figyelt kérdés

2012. okt. 12. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Ha eleget tettél a bejelentési kötelezettségednek, és az adásvételt követően az okmányirodában bemutattad az adásvételit.
2012. okt. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Ha te bejelentetted az adásvételt, nem lehet belőle bajod, a továbbiakban sem fizetési kötelezettséged, sem egyéb felelősséged nincs. Viszont a nagy bejelentések közepette ügyelj rá, hogy legalább egy eredeti példány maradjon nálad az adásvételi szerződésből, mert látott már olyat a világ, hogy egyes nyilvántartásokban nem vezették át azonnal a tulajdonosváltást, aztán az eladónak kellett rohangálnia az eredeti szerződéssel az önkormányzat adócsoportjához vagy az autópálya-kezelőhöz.
2012. okt. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet belőle bajod. Mi eladtuk a kocsinkat az teljesen hivatalosan az új 4példányos adásvételivel, rajta dátum, óra és perc! Másnap önkormányzatnál is leadtuk (5napunk volt rá) Kb 2-3 hónap múlva jött papír, hogy a vevő nem íratta át ezért kényszerátíratás volt, de ezzel dolgunk nincs , csak tájékoztattak. Majd jött az autópálya kezelő levele, hogy matrica nélkül mentünk a kocsival a pályán (persze egyértelműen az új tulaj) Szépen beszkenneltem az adásvételit, nem fogadták el. Beszkenneltem a kényszerátíratásról a papírt, nem fogadták el. Közbe a bírság növekszik és már ott tartunk , hogy bíróság lesz belőle. Miközben teljesen jól jártunk el, semmiben nem hibáztunk, mégis járhatunk bíróságra,meg idegeskedés stb... Szóval ilyen ha nem íratja át a kedves vevő.
2012. okt. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kis javítás : nem önkormányzatnál adtuk le, hanem okmányirodában
2012. okt. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De mi van akkor, ha valaki hamis adatokat ír be?

Egyszer vittem unokatesóm, h elpasszoljuk a kocsiját, (aztán ugye hogy én vigyem haza) aztán mivel ő is nagy bizniszmen meg a pali akinek eladta az is szal csak zsebből elővettek egy adásvételit, kitöltötték mindketten aztán cső.

Simán ráírhatta volna a pali, hogy kispista aztán jól van:D

2012. okt. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!