Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire jó a centírozás? És...

Mire jó a centírozás? És mikor kell centíroztatni?

Figyelt kérdés
Ilyen ügyekbe teljesen analfabéta vagyok. Nyári-téli gumikat szokták-e, miért? Sokhelyt olvastam, hogy nem jó, mert azután kezd rázni az autó, esetleg rosszul teszik fel rá, stb. És én honnan tudhatnám,hogy kell-e centíroztatni, vagy nem. Mert ha elviszem műhelybe, akkor biztosra azt mondják kell, egyszer ha látják, hogy én nem értek hozzá...
2012. okt. 13. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Mivel egyik gumi és felni se tökéletesen kiegyensúlyozott így minden gumicsere után újra kell centrírozni.

Még akkor is ha csak leveszik és visszateszik az adott gumit.

Ugye mivel nincs jól kiegyensúlyozva alapból az egyik pontja nehezebb mint a többi, ez nagyobb sebességnél elkezdi rázni a kereket, ami nem jó dolog.

Ezért kell kisúlyozni a kereket, ilyenkor a nehezebb ponttal szemben elhelyeznek egy megfelelő súlyú ólom nehezéket amitől kiegyensúlyozott lesz a kerék.


Előfordulhat persze hogy rosszul csinálják meg ezt. Akkor üthet tőle jobba na kerék. De nem arra kell gondolni hogy lehet hogy elcseszik és lehet hogy épp ez a kerék csak kevésbé üt mint ha lecsesznék a centrírozást.


De ezt a műveletet szerintem meg se kérdezik gumisnál hogy megcsinálják-e, mert alap dolog.

2012. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

jól leírta elsőke,

minden gumiszerelés után ki kell centírozni minden kereket,

és akkor nem fog rázni,

2012. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Centírozni sosem kell, esetleg centRíroztatni kell!

Az okokat heeegany már leírta!

:D

2012. okt. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért nem kell sose centírózni és miért csak centRÍRozni kell?
2018. márc. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Mert úgy van a szó. A centrum szótövéből ered a kifejezés.
2022. okt. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!