Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vannak ilyen oldalak vagy...

Vannak ilyen oldalak vagy újságok? Elsősorban motorosoktól kérdezem de várom a válaszokat.

Figyelt kérdés
Hát arról lenne szó, hogy mostanában egyre inkább érdekelnek a motorok, mert sokkal könnyebb lenne Pesten motorozni (ill. robogózni), mint bkv-val járni. De nem nagyon értek a motorokhoz, így egy motor leírásából se tudom kiszűrni, hogy az adott jármű most jónak számít-e vagy sem. Van valami olyan internetes oldal vagy újság amit én is megértek, ami elmagyarázza az adatokat? Még nem tudok venni, de azért jó lenne felfogni a dolgokat.

2012. okt. 19. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Nemtudom, hogy mennyire vágod a dolgot, de Sportmotor egy elég jó oldal, vannak motortesztek is.
2012. okt. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
+Nem csak cikkek, hanem magánszemélyek is írnak persze külön vannak. (Mármint a motortesztek.)
2012. okt. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nőből vagyok szóval kb eltudod képzelni. De nagyon érdekelne a dolog és köszönöm a választ :)
2012. okt. 19. 15:58
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért még várok más ötleteket is ha van :)
2012. okt. 19. 16:21
 5/10 anonim ***** válasza:
Írj privátot, konkrétan mennyit mennél egy nap, milyen kategóriád van, mennyit szánsz rá, stb. segítek szívesen.
2012. okt. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én elsősorban tájékozódni szeretnék, az hogy vegyek is még nagyon messze van. Így részleteket beszélni fölösleges, de azért köszönöm ezt a választ is :)
2012. okt. 19. 16:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Na, akkor felejtsd el a válaszomat. (Első voltam.)


- Elősször az utolsó bekezdést olvasd el!:)) -


Ha jól sejtem semmit se konyítasz hozzá, ezért egyszerű motor kéne, azaz robogó. Városban kéne ugye közlekedned, és Pesten, szóval ehhez szükséges alap paraméterek jelentését elmondom:


- Neked valószínűleg robogó kell. (Nincs váltó, csak húzod a gázt és megy, igénytelen, kényelmes, városba találták ki, keveset fogyaszt.)

- Elsősorban a motor tulajdonságai közül szerintem az a fő, hogy jó fékei legyenek. Két fajta elterjedt van: Dobfék, tárcsafék. Ugye a tárcsafék jóval erősebb, jó ha van elöl, jöbb ha elöl-hátul. A tárcsafék így néz ki egy motoron: [link]


Az első keréken van az a kis lemezféle, na azaz.:)


-Aztán ezután a teljesítmény jön, ide sztámít a hengerűrtartalom is: Az 50 köbcentis robogók cukik, de kicsik Budapesti forgalomba. Tehát aztmondom 125 köbcentis robogó kéne neked, kényelmesebb, erősebb, és 4 ütemű is jó belőle. (4 ütemű motor kevesebbet fogyaszt, nem kell olajakat töltögetni... Egyszóval könnyebb használni.)


Na, még írnám tovább, csak piszokhosszú lenne a lista, és erre most jöttem rá... Inkább kérdezz rá, mik azok a paraméterek, amik számodra idegenek!:) Úgy talán egyszerűbb.:)

2012. okt. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :D asszem ráéreztél a lényegre :). Köszi a választ majd kérdezek ha valamit nem tudok :))
2012. okt. 19. 17:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja, még valami: Nem tudom mennyire számít, de van berugós, és önindítós motor, na nem tudom mennyire rugdosnál egy kart induláskor, egyszer megrugod ált beindul, csak nem túl elegáns:) Tehát ha zavar, hogy rugdallni kell keress önindítósat. (Azokon megynom az ember egy gombot, és brumm:)))


Egyébként valami ilyesmit ajánlanék neked: [link]


Ez elöl tárcsafékes önindítós, négyütemű 125 köbcentis 12 lóerős. (120 körül van a végtempója, szóval Budapesti fordalomban nem fogsz útba lenni senkinek, és nem is kell végtempón száguldani.) Tehát látod mi van a képen egy picit magasabb, de kényelmes robogó.:) Na, akkor majd írj, és én válaszolok, és szerintem mások is!:))

2012. okt. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért ne felejtsük el, hogy 50 köbcentiig elég a B kat. jogsi, 125-öshöz meg kell motorjogsi (amit a B125 kezdeményezés óta könnyített, olcsóbb tanfolyamon is meg lehet szerezni.


Szerintem a dobfék/tárcsafék sem lefutott dolog: egy jól megcsinált dobfék egy 50-est simán megfog (sőt az én 146 kilós 250-esemet is), igaz mostanában csak tárcsával készülnek a robogók is.


Ami fontos: inkább nagyobb kerékátmérőjű gépet vegyél, mert az jobban viseli az úthibákat. Aprilia Scarabeo, Piaggio Liberty és társaik. Pl. a hugom is most egy használt Scarabeo-t nézett ki munkába járásra.

2012. okt. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!