Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi 80 1.8 benzin jó választá...

Audi 80 1.8 benzin jó választás első saját autónak?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, másfél éve van jogosítványom. A családban csak nekem van jogsim, tehát valamilyen szinten családi autó is lenne. (Fiestát szoktam vezetni)
2012. okt. 19. 22:25
 1/5 anonim válasza:

A kérdés az hogy mik az elvárásaid. Nekem ami fontos, hogy alacsony legyen a fogyasztás és megbízható legyen a típus és ne legyen 5 évesnél öregebb és 100e Km nél több benne mikor megveszem. Fontos még a nagy csomagtér is....családos emberként ez elhanyagolhatatlan.

Szerintem családi autónak ideálisabb egy ford focus kombi 2006-os. 1,6 os dízel. Nekem ilyen van. Kb olyan 1,3M Ft az ára. Ha nagyon vigyázok a vezetési stílusommal akkor 4,5L-t eszik. Városban 5,5-6L a fogyasztása.


Ha nincs ennyi pénz rá, javasolnám a fiat punto 2-est tetőcsomagtartóval. 5-ajtósat. A tetőcsomagtartóba is sok csomag fér....ha messzire utazik az ember. Olcsó a szervizeltetése és nagyon kényelmes....kényelmesebb mint a focus, jó kis gép....az első autóm ilyen volt és simán elutaztam vele messzire, Olaszországba is. Tudom nem egy versenyautó és nem lehet vagizni vele a haveroknak....de nekem nem is ez a célom.

Audi?....hmmm. Drága a szervize és öreg jószág. Én nem venném ilyen autót, de persze ez csak egy vélemény.

2012. okt. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem igazán vagyunk az a kirándulós család, nem hiszem, hogy egy autó érkezése miatt ez nagyon változna, szóval nem igen kéne kombi (bár szeretem a kombi autókat). Egyébként a keret max 500, ezt elfelejtettem írni.
2012. okt. 20. 08:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem értek egyet, "audi, drága a szervíze"...Szerintem nem drága, nem új agyonelektronikázott audikról beszélünk. A régebbi audik (80-as, 100-as) nagyon jó strapabíró kocsik. Az 1.8-as motor egyszerű egy jószág, 8 szelepes, tartós, 90 lóerős illetve az újabbakban van asszem 112 lovas, tehát nem kihegyezett jószág. ezeknek a 80-asoknak tudtommal még a futómű alkatrészek is tartüósabbak, nincsenek alu lengőkarok meg hasonló. Mennyi pénzed van rá? fél millióból már lehet kapni normális, napi használatra alkalmas egyben lévő darabot. Értékvesztése ráadásul ezeknek már nem nagy, mondhatni elhanyagolható, fogyasztás pedig nem horror, városban 9-10-el elmegy, országút 7 körül, vegyesbe 8.5 kb., persze tojással a láb alatt még lentebb leet vinni, de az nem életszerű. ezenkívül kényelmes tágas autók, és nagyon jó vezetni, valahogy érezni rajta azt a német minőséget, és nem ilyen "műanyagautós" benyomást kelt
2012. okt. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ja igen 500 ezred van most olvasom, annyiból énis ilyet vennék, vagy B3-as passat-ot, ami nagyjából ugyanez, vagy valami hasonlót. Persze ha elég kisebb kocsi is, akkor a korabeli kisautókból ennyi pénzért olyat kapsz ami "megszólal"...
2012. okt. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"udi?....hmmm. Drága a szervize és öreg jószág. Én nem venném ilyen autót, de persze ez csak egy vélemény."


Ember, egy 80-as Audiról beszélünk, nem egy 10 éves A8-asról.

Amennyiből a focusodba lecseréled majd az adagolót meg a turbót 250.000 km-nél, annyiból egy 80-as Audi teljes alkatrészlistáját megkapod az utolsó alátétig.



80-as Audik nagoyn jó autók, strapabírók, kimenek a világból. Kadmiumozott a kasztni, amíg meg nem töröd nem fog rohadni. Persze nem csili vili, kompjuter sincs benne de ha ez neked nem gond akkor nyugodt szívvel vedd meg.

2012. okt. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!