Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől alacsony az alapjárat,...

Mitől alacsony az alapjárat, melegen?

Figyelt kérdés
500rpm. Amit lehet kipucoltam bypass szelep, alapjárat motor. Lehet ilyen hiba levegős hűtőrendszertől is? Hidegen az előírtat teljesíti. Ha lehúzom a folytószelep csatlakozóját, felmegy 1100rpm-re, ugyanez a helyzet, ha lehúzom a map szenzort. Hibakód nincs.
2012. okt. 21. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:

milyen gépjármű?

én diesel mondeóból 950-es alapjárat, ültem át benzines Focusba 600-550-es alapjárat, mindenki azt mondja, hogy örüljek, hogy ilyen alacsony az alapjárat, csak nekem nehéz meg szokni

2012. okt. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jogos a kérdés. 1.6-os honda civic, benzines.
2012. okt. 21. 21:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Levegős hűtőrendszertől nem.


Fojtószelep vagy MAP-szenzor gond lesz ezek alapján, esetleg a lambda ad egy az ECU-nak elfogadható fals értéket.


Más tünet nincs? Nem durrog, nem fullad, teljesítményt leadja?

2012. okt. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Fojtószelep szenzorát kipucoltam, amennyire lehetett, ahogy néztem, mérve változik az ellenállása ha elmozdítom. Amikor a helyén volt próbáltam pozicionálni, de kis idő múlva visszatért az alacsony alapjárat. Map szenzort házilaogsan le lehet tesztelni?
2012. okt. 21. 22:07
 5/7 A kérdező kommentje:
Fulladni nem fullad. Esetleg kuplungolás közben van, hogy felmegy 1000-ig a fordulatszám, de sajnos ez nem tartós.
2012. okt. 21. 22:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Referenciaértékek nélkül nemigen, de ha a fojtószelep okés akkor az marad mint elsőszámú gyanúsított, okozhat ilyen problémát (is).
2012. okt. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm a segítséget!
2012. okt. 21. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!