Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvány megszerzéséhez,...

Jogosítvány megszerzéséhez, kb mennyi pénz kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Meg szeretném szerezni a jogsit, de nem tudom mennyit is kéne összegyűjtenem, úgy általánosságba mennyibe szokott kerülni?



2012. okt. 23. 15:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

erre felé Vas megye, nem divat a JUDApesti divat a lefizetés, sőt levágnák a nyakad...

2éve volt nekem mindne elsőre 185 azóta csak felment ugyhogy >200e


de egy megyét irj hol laksz mert már többször is elöjött h akár még 80e is lehet a különbség ....


amugy ha rendesen mellé állsz,akk középsuli mellett a legkönnyebb letenni(persze ha van rá pénze vkinek)

2012. okt. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Én 1 hete végeztem a 'B' Kategóriás jogosítványommal, tehát naprakész információim vannak, szépen levezettem, bemásolom :


1. Orvosi Alkalmassági : 6.800-

2. Kresz Tandíj : 5.000-

3. Kresz Vizsgadíj : 4.600-

4. Gyakorlat /30/ óra : 75.000-

5. Forgalmi Vizsga : 11.000-

6. Elsősegély Tandíj : 4.500-

7. Elsősegély Tankönyv : 1.600- (NEM volt kötelező!)

8. Elsősegély Vizsga : 6.500-

9. Jogosítvány Kiállítás : 4.000-


Összesen tehát 119.000ft-omba került. Nem kellett vennem plusz órát a forgalomban, és minden elsőre sikerült. Küzdeni kell, nem pedig lefizetni! Egyébként egy debreceni autósiskoláról van szó mindenféle kedvezmény, ismerős, stb. nélkül. Sok utána járás után találtam meg ezt az iskolát, ami a legolcsóbb lehet a környékemen. Mellesleg a 140.000, nagyon max 150.000ft-os árat még reálisnak tartom drágább iskolában bukások nélkül.

2012. okt. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Én is pont egy hete vizsgáztam le. Nálunk úgy volt, hogy ha valaki mindenből elsőre átmegy az 146.000 Ft...


Én forgalomból egyszer megbuktam (jogos volt, az utolsó percekben lankadt a figyelmem és egy kanyar előtt elfelejtem kitenni az indexet). Így az újabb vizsgadíjjal, meg a pótórákkal lett végül 173.000 Ft. Másodjára átmentem.


A lefizetéssel csak óvatosan, ugyanis egy korrekt vizsgabiztos - ha jól tudom - akár két évre is eltilthat a vizsgától, ha le akarod fizetni.


Budapesti iskolákban sajna tényleg eléggé durván megkenhetők a vizsgabiztosok, sőt sokszor el is várják. Pedig ugyanazokat a vizsgabiztosokat ha már távolabbi városba küldik vizsgáztatni, ott teljesen korrektek tudnak lenni. Én épp ezért nem Pesten, hanem inkább Érden tanultam meg vezetni és ott is vizsgáztam.


Elsőre szinte természetes a bukás, na nem azért mert mindenki béna, hanem mert már nincs rutin, és ezzel pótolja az NKH a rutin vizsga díjat. Persze ha valaki nagyon ügyes akkor átmehet elsőre, szóval nem lehetetlen. De az én oktatóm ezt úgy magyarázta, hogy első alkalommal még szándékosan keresik a hibát amiért megbuktathatnak, második alkalommal már sokkal elnézőbbek. És én is így tapasztaltam.

2012. okt. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nekem csak útvonal hibám volt. Ugyebár nem mondtak semmit, tehát egyenesen kellett volna mennem, én meg későn vettem észre, hogy szépen balra kanyarodó sáv lett abból, amin mentem, és már késő lett volna átsorolni. Így hát 6-8 percig új útvonalon mentem, amíg vissza nem térhettem a vizsga útvonalra. Egyébként 0 hibaponttal zártam a pont 45 percre sikerült vizsgát, és még állítólag szigorú vizsgabiztost is fogtam ki, amiért külön gratulált még az iskola ügyintézője is, hogy még nála is elsőre sikerült! :D De valóban kb 80%, hogy nem sikerül elsőre a tanulóknak a forgalmi. Az én ismerősi köröm is ezt támasztja alá. Így hát azok plusz költségek. Ha én is bukom és esetleg kellett volna pár plusz óra, akkor én úgy zártam volna 140.000 körül a valóságos 119.000-hez képest.
2012. okt. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Így már sokkal világosabban látok, én Nyíregyházára szeretnék menni, nem tudom ott milyen színvonalú a suli, de remélem azért annyira nem rossz.Ha minden jól megy, akkor nyáron elkezdem, gondolom egy olyan 2 hónap alatt le lehet tudni, vagy nem?Hát az biztos, hogy nagyon fogok hajtani, és mindent megteszek, hogy átmenjek.Remélem mondjuk a vizsga biztos is normális lesz.. :)

2012. okt. 25. 00:18
 16/20 anonim ***** válasza:
Inkább számolj neki 3 hónapot, mert bár az összes vizsgát le is tudod tenni kb. 2 hónap alatt, de amíg kiküldik a jogosítványod az nagy átlagban 3 hétre tehető. Ha nyáron teszed még arra figyelj, hogy szinte mindenki akkor csinálja és csúszhatnak majd a vezetés óráid, stb. Nekem pl. volt olyan hogy 2x7 napot úgy ültem itthon, hogy egyszerűen nem tudtam menni vezetni, aztán meg 10 napig minden nap menni kellett. Szóval nyáron nyugodtan számolhatsz 3 hónappal. Nekem nagyjából 2 hónap 15 nap alatt ment végig, és lassan 1 hete várom, hogy kiküldjék.
2012. okt. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nekem 5 hónap volt, ami Pest környékén átlagosnak mondható. Júniusban kezdődött a KRESZ, még abban a hónapban le is vizsgáztam, de volt olyan aki csak július végére kapott KRESZ vizsgára időpontot.

Aztán vizsga után még 3 hétig malmoztam, mert a kijelölt oktatóm tovább képzésen volt. Utána kezdhettem csak el vezetni, és csak heti két alkalommal tudtunk találkozni.


Hivatalosan úgy van, hogy az első 10 órát (a "rutin" részét) 2 órás blokkokban vezetheted le. Elvileg ennél többet nem vezethetsz, mert még nem szoktad meg az autót és hamar elfáradsz. Nem tudom mennyire tartják be ezt átlagosan az oktatók... Az enyém betartotta. Ha ez meg van akkor akár 4 órát is vezethetsz egyszerre.


Én az első forgalmi vizsgaidőpontomat szeptember végére kaptam. Lehetett volna előbb is, de kicsit nehezen ment a parkolás, így inkább vettem még egy két plusz órát és későbbi időpontot kértem, hogy addig gyakorolhassak itthon is szüleimmel. A második vizsgaidőpont pedig egy hete volt. Szóval el lehet húzni, de van olyan ismerősöm aki Budapesten tanult és ő majdnem egy évig csinálta.


Sok mindentől függ meddig tart, te hogy érsz rá, az oktató mennyire ér rá, évszaktól. Télen kevesebben akarnak tanulni, szóval ilyenkor kicsit talán egyszerűbb és gyorsabb.


Én így utólag sajnálom, hogy nem télen tanultam. Pont úgy alakult, hogy még csak esőben sem sikerült vezetni, mindig napos idő volt mikor vezetni mentem. És most még az esőtől is tartok, nem még a hótól... :)


Szóval ha mostanában akarod elkezdeni akkor vágj bele bátran! :) Viszont azt jó ha tudod, hogy decemberben, ill. januárban nincs vizsgáztatás, és az oktatók nagy része sem dolgozik. Nem tudom pontosan hogy van, hogy december hányadikától nincs vizsgáztatás, és hogy pontosan meddig tart. Nekem is csak futólag mondta az oktatóm. Ha van a válaszolók között olyan aki télen vizsgázott, akkor ő biztosan meg tudja neked mondani, hogy is van ez.

2012. okt. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Az utolsó két választ is nagyon köszönöm, nagyon hasznos infókat tudtam így meg. :)

Csak az a baj eléggé félek ettől a vezetéstől, nekem régebben volt egy autóbalesetünk, egy elég durva, így már amikor beülök a kocsiba amit apu vezet már félek, hát még ha olyan kocsiba ülök be, amit olyan személy vezet, akivel nem voltam eddig 5 milliószor...Meg ha ez még nem lenne elég, elég állatbarát vagyok, ha nekem ott kiugrana egy kutya vagy macska az útra, lehet az árokba rántanám a kocsit...

2012. okt. 26. 22:46
 19/20 anonim ***** válasza:

Sajnos ha ilyen lelki állapotban leszel sokáig a vezetés szempontjából, akkor nem ajánlom ezt neked. Valahogy majd ki kellene "nőnöd", hiszen másokkal is történik baleset, de nem szabad rajta sokat rágódni. Persze nem kötelező senkinek sem vezetni, de ha úgy érzed, hogy ez akkor is nélkülözhetetlen lesz számodra, akkor mindenképp változtass a dolgokon magadban, ugyanis nem szabad olyan állapotban vezetni, ami erre nem alkalmas. (Pl. az ettől való félelem - persze csak ha ez nem természetes félelem, mondjuk egy Tanuló vezetőnél, idegesség, stb.) Azt ajánlom neked, hogy fel a fejjel, és próbáld meg ezek után is meglátni majd a vezetés szépségét, élvezetét. Biztosan más helyzetben vagy, mint mások, de én ezt tanácsolom neked. Nem szabadna, hogy életed végéig ez pecsétet nyomjon az utazásaidra minden alkalommal. Persze, mint már írtam, ezt magadban látod majd, és nem kötelező, sőt, félelemmel nem ajánlott vezetni.


Az állatokról annyit, hogy én is nagyon állat barát vagyok, nekünk is van több macskánk és egy hatalmas kutyánk, akik a család részei évek óta. Viszont a saját (és mások!!!) testi és értéki épségét nem veszélyeztetheted a közlekedésben a kormány félrehúzásával. Előrelátóan kell közlekedni és ha időben észreveszed, akkor : Lassítás, dudálás és fénykürt a teendő. Ha sajnos valaki későn veszi észre, ami főleg az éjszakákra jellemző, akkor célszerűbb menni tovább, mert ha mögötted jön egy Kamion, Te pedig bele lépsz a fékbe, sokkal rosszabbul jársz. Rengeteget kell nézni a tükröt, így arra is felkészülhetsz mindig, hogy alkalmas lenne-e esetleg ebben a helyzetben a satu fék, vagy sem. Remélem tudtam segíteni.

2012. okt. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen persze, köszi nagyon sokat segítettél! :) Meg szeretném próbálni, persze, de lehet még nem most, várok vele még egy kicsit, de akkor is meg akarom csinálni, sajnos vagy nem sajnos amit a fejembe veszek azt meg is akarom csinálni... :)

2012. okt. 28. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!