Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet legkönnyebben...

Hogyan lehet legkönnyebben megszabadulni az autótól?

Figyelt kérdés

Ma reggel megint lerohadt az autó alattam (öreg Suzuki). Elegem van!

Eldöntöttem, hogy szeretnék minél előbb megszabadulni tőle, nem akarok rá még többet költeni. Beadom bontóba, vagy odaadom valami hajléktalannak, hogy lakjon benne.


Viszont a hivatalos részével nem vagyok tisztában, ilyenekre gondolok például, hogy mikor kell leadni a rendszámot, ha bontó lesz a vége, hova kell még bejelenteni, stb. Tapasztalatok is érdekelnek.



2012. okt. 24. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:

A bontó bontási igazolást állít ki, adásvételi helyett azzal kell intézni a kivonást az okmányirodában, ha jól tudom, plusz gondolom a biztosító is elfogadja a biztosítás lemondásához.

autobonto.lap.hu-n nézelődjél.


Én nem bontóba vittem, egy szórólapos hirdetést hívtam fel (Régi, üzemképtelen, roncs autót veszek...) Vasas cigók voltak, rendes adásvételivel vitték el, 10-15e forintra számíthatsz így. Az adásvételivel (2 db eredetit kell megőrizned + a vevőnek is!) el kell menni az okmányirodába és a biztosítóhoz bejelenteni/biztosítást lemondani.

2012. okt. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
vagy leadod a bontóba ahol adnak 1 bontási igazolást, és még löknek is kb 5-10ezer forintot, vagy csempéssz feltünően cigarettát a határon, és akkor a vámosok elkobozzák a kocsit, meg ki is vonatják a forgalomból, de esélyes, hogy 1kis bírsággal is megkínálnak
2012. okt. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Add el ha leadod bontóba 15.000 forint körüli összeget kell fizetned azért hogy bevegyék és adjanak róla egy igazolást de ha eladod mondjuk adásvételivel lesz egy kis pénzed nem 10-20ezer ahogy írták hanem több és az autótól is megszabadulsz.Eladni meg nem lesz nehéz ha olcsón adod hamar elviszik de bontóba vagy cigányoknak adni nem szabad!
2012. okt. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ian Catman válasza:

..kötsz rá biztosítást és hagyod, hogy ellopják...

(csak vicc. Nem működik, mert nem kötnének rá biztosítást, vagy nagyon drágán. ... de el lehet játszani az ötlettel.)

2012. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
megvenném az autódat
2012. okt. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat, azért csak elvittem egy szakihoz, hogy nézze meg, mi van vele, talán okosabb leszek.
2012. okt. 26. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!