Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kis motor jogosítvány megszerz...

Kis motor jogosítvány megszerzéséhez miket fognak csinálni?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy, tanulni kell elméleti, aztán nemtudom, rutinvizsgálat...Valaki elmondaná pontosan, és sorban hogy miken kell átesni, és ezek a dolgok mennyibe kerülnek?

2012. okt. 25. 14:43
 1/3 kovpet ***** válasza:
2012. okt. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A "kismotor", meg a "segédmotor" között is van különbség. Előbbi 125ccm, utóbbi 50ccm. Egyébként leteszed a KRESZ vizsgát, elkezdesz vezetni rutinpályán, rutinvizsga, forgalmi vezetés, forgalom vizsga. Aztán kell még egy elsősegély vizsga. Mikor szeretnéd elkezdeni a jogsit? Mert ha túlnyúlik 2013-ra, én úgy tudom (de javítsatok ki, ha tévedek, ennek nézz utána, mivel fontos!), hogy már nem fejezheted be 16 éves kor alatt. És bárhogy számolom, ha akár már holnap elkezdenéd, idén nem lenne már meg a jogsid, az biztos. Jó esetben a tanfolyam kezdéstől 1 hónap a kresz vizsga, már helyből november végén vagyunk, és még egy percet se, vezettél. Ha meg jövőre kezded, evidens, hogy 16 kell legyél hozzá, és akkor már van értelme megfontolni, hogy megéri-e egy évig robogózni, hogy utána B jogsival ugyanúgy tudsz vezetni robogót, grátiszba autót is. Én anno 14 évesen szintén letettem a robogó jogsit, megbántam azóta többször. Volt robogóm, de hamar elrepül ez a pár szezon (Nem csak év, mivel robogót kb májustól használsz szeptemberig), és szürreálisan sok pénz egy M jogsi. Amivel persze semmit sem érsz a továbbiakban, révén B jogsihoz CSAK az elsősegélyt viheted át.
2012. okt. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
hát még nem tudom hogy megcsináljam-e gondolkodok rajta, különben meg 15 leszek decemberben, de tudom hogy jövőre már 16 évtől kell megcsinálni.
2012. okt. 26. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!