Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan gyakoroljam a vezetést...

Hogyan gyakoroljam a vezetést autóval, miután megkaptam az első jogosítványom?

Figyelt kérdés
Tippeket, tanácsokat szeretnék kérni ez ügyben. Az oktatás során egészen jól ment a vezetés, a vizsgám is elsőre sikerült, de persze bőven van még mit tanulnom az összesen 30 óra vezetésem után. Hiszen most már nem lesz oktató, aki segítsen és az autó sem lesz megkülönböztetve 'T' jelzéssel a többi, nagy részt agresszív, türelmetlen autóstól /Tisztelet a kivételnek/. Mellesleg az autó is teljesen más lesz, mint amin tanultam. Értelmes, hasznos tanácsokat várok, köszönöm!

2012. okt. 25. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vehetsz "T" jelű matricát kocsira.

Elsőre szerintem semmiképp ne forgalmas utón gyakorolj,ha már megszoktad a kocsit,és egy kicsit bátrabb vagy majd akkor.De valahol meg úgye muszály gyakorolni.

Egy tapasztaltabb valaki azért legyen ott veled,ez téged is megnyugtat,és tud tanácsokat adni.

Mondjuk valakit meg ez idegesít.

Én a férjemmel gyakoroltam.

Ha valahova menni kellett én vezettem.

Szép lassan majd belejössz ám,ne izgulj.

Mindent úgy csinálj ahogyan az oktatóval is.

Én pl nagyon féltem a parkolásoktól,főleg két kocsi közé,de valahogy mindig sikerűl.

Amire nagyon figyelj továbbra is gyalogosok biciklisek.

Erre mondják,hogy a rutin meg az évek...:-)

Ha figyelsz gond nem lehet.

Sok sikert kívánok!

2012. okt. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már előttem írták, nem árt ha van melletted gyakorlottabb vezető, feltéve ha az nem köt bele mindenbe és nem magyaráz feleslegesen folyamatosan(akkor inkább menny egyedül :D)

Útvonalnak pedig lehetőleg valami kis forgalmú kihalt utat válasz. Még jobb ha ez lakott területen kívül van és csak átmegy pár kis településen.

Meg ha van lehetőség, és nincs bajod azzal hogy sötét van akkor késő este(szóval 11 után :)) nagyobb városokba is jól lehet gyakorolni.(persze csak jó látási viszonyok mellett érdemes. meg nem eső után, mert akkor is eléggé rosszul lehet látni)

Aztán ahogy érzed hogy egyre jobban megy úgy lehet egyre inkább a forgalom sűrűjébe menni.

2012. okt. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is friss jogsim van, 3 hónap. Én azt javaslom, hogy ne üljön melléd senki! Minden a Te döntésed legyen, szokd meg, hogy minden történésért Te vagy a felelős és nem fogja senki a kezedet. Én egyenlőre csak hajnalban közlekedek, gyér fogalomban. Még nem érzem azt, hogy egy nagyobb forgalomban is elboldogulnék. Neked is ilyesmit javasolok, első körben:)
2012. okt. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

T-s matricát NE tegyél ki, az egyébként is hülye versenyzők még jobban megvadulnak tőle, kvázi célpontot csinálsz magadból. Aki segít az T-s matrica nélkül is segíteni fog, de megúszol egy csomó villogást/dudálást/letolást/mutogatást.


Első körben gyakorolj kisebb forgalmú utakon 3-4órát, otthon vagy egy kevésbé forgalmas parkolóban a parkolást hogy megszokd a gépet, utána már mehetsz forgalmasabb úton is minden további nélkül, nem kell megijedni, nem nagy mutatvány egyedül sem. :)


Azt viszont szokd meg hogy a KRESZ-t csak elvétve tartják be, feltételezd mindenkiről a legrosszabbat, vigyázz a gyalogosokkal és a biciklisekkel, és akkor nem fogsz meglepődni.

2012. okt. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
T matricát semmiképpen se tegyél az autódra, mégpedig az előbb említett dolgok miatt! Nekem az oktató is mondta, h ne tegyek t matricát a kocsimra!!!!
2012. okt. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, találtam számomra hasznos információkat a válaszaitokban! :) Balesetmentes vezetést Nektek is! :)
2012. okt. 25. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!