Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes ezekben a hideg...

Érdemes ezekben a hideg időkben járatni a motort, mielőtt elindulok?

Figyelt kérdés
Ugyebár, hogy kinyitom az ajtót, beülök, beindítom, de nem indulok el, hanem csak üldögélek pár percig, zenét hallgatok, addig jár a motor. Benzines autóm van.

2012. okt. 29. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
A legjobb azonnal elindulni, és kerülni a nagy gázadásokat, amíg nem üzemmeleg.
2012. okt. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Hát ha így ráérsz miért is ne, rosszat nem csinálsz :)
2012. okt. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Felesleges.
2012. okt. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Miért jobb azonnal elindulni? Remélem tényleg így van, mert unalmas ott ücsörögni néha.
2012. okt. 29. 22:35
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyrészt gyorsabban melegszik a motor, másrészt nem pazarlod a benzint az üresjáratra.
2012. okt. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Lepontoznak a hozzá nem értők...:)

Azért felesleges, mert üresjáratban csak a benzint égeted, a motor érdemben nem melegszik. Ugyanis TERHELÉS alatt melegszik. Elindulsz és normális gyorsulás mellett szépen felváltogatsz. Nem pörgeted, nem erőlteted és kész.

2012. okt. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
néhány másodpercet érdemes kb 30s
2012. okt. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10-15 másodpercet érdemes várni, de öbbet nem, mert álló helyzetben a büdös életben nem melegszik fel, csak a benzint pazarlod. Indulj el és óvatosan bánj vele, de ez nem azt jelenti, hogy már 2000-nél fel kell váltani, mert egy hideg motornak még a pörgetésnél is jobban árt az alacsony fordulaton kínzás
2012. okt. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat! :) Egyébként szerintem nem lepontoztak, hanem épp folyamatosan fel leszel pontozva, én is adtam zöld kezet, amitől feljebb mentél.
2012. okt. 30. 02:49
 10/12 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam csinálni, hogy beindítom és addig megtörlöm az ablakokat+letekerek résnyire egy ablakot. Utána beülök és várok 1-2 percet, hogy nem-e párásodik belülről. Nem szeretek menet közben párátlanítani :D
2012. okt. 30. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!