Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 300. 000 Forint körül milyen...

300. 000 Forint körül milyen endurot vennél?

Figyelt kérdés
Olyat keresek, amin van/rakható világítás, index, tükör. KTM EXC-t vagy Husqvarna WRE-t néztem. 125 cc-set keresek. Te mit vennél?

2012. nov. 2. 09:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Papírosat nézel, vagy csak terepre kell?
2012. nov. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hát, gondolom, ha a világítás, index, tükör is egy szükséges kritérium, akkor papírosat. 125-ösben biztos, hogy csak a 2T jöhet szóba, feltéve, ha motorozni akarsz. EXC az kegyetlenül erős, de, hogy ennyi pénzért milyet fogsz ki...az kérdéses.
2012. nov. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Papír nem számít igazából, de szeretnék vele szaladgálni helyben, ezért kellenének rá.

Képesmotoron most van egy nagyon jónak tűnő exc 370.000ért, de lehet, hogy necces beleugrani, sokat kellhet költeni rá.. Tudom, hogy ilyen szempontból mindre kell költeni, csak szűkös a pénztárca és az ár ezért eléggé behatárolt.

Van tapasztalatotok mennyit eszik egy EXC?

2012. nov. 2. 09:41
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért lenne rizikós annyi pénzért megvásárolni egy 125-ös motort? Én 300ért tervezek venni 250 sornégyet, vagy 400-as sornégyet, és azt mondják, attól még jók, hogy már több mint 16 évesek. Más kérdés mondjuk, hogy biztos nem adnék ki annyi pénzt egy papír nélküli motorért, ha városba kell szaladgálni.
2012. nov. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Vidéken lakom, itt azért más a helyzet rendőr téren. Bár 125össel meg is állíthat, ha a blokkon nincs semmi, nem csinálnak különösebb ügyet...
2012. nov. 2. 09:49
 6/10 anonim ***** válasza:
dehogynem. Én is motoroztam 125-össel - ami ráadásul egy sportkipufogós Dr volt - és nagyon kerültem a rendőrt, hiába át volt ütve 50-re az alváz, a henger meg ki volt csiszolva. Ők sem lombikban születtek, szinte egyből kiszúrják, főleg egy ilyen verseny-endurónál mint az exc. Én a helyedben nem rizikóznék ilyennel. Következményekkel tisztában vagy?
2012. nov. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy elküldheti hatóságira, de én még egy rendőrtől sem hallottam, pedig jónéhány van a környezetemben, hogy elküldték volna azt, aki normálisan motorozott.

De igazad van, nyilván akkor járnék a legjobban, ha letenném a jogsit, és vennék egy rendezett motort. Szimplán nincs rá 120.000 Ft-om, plusz fenntartani a motort...

2012. nov. 2. 10:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha elkapnak vele, akkor ugye lefoglalják a motort. Téged eltiltanak a jogosítványszerzéstől minimum 3 évre, ha azt mondod, hogy 50-es akkor az ugye a hatóság megtévesztése. Ha biztosítás van rá kötve 50-esként, akkor közokirat-hamisítás, visszaélés. 2-300k körül büntetnek, egyébként. Egyszer úgyis fognak igazoltatni.

Ha mindezektől eltekintünk, akkor nehogymár még sz*r is legyen egy papír nélküli 125-ös 370-ért, még, ha az nevezetesen egy KTM.

2012. nov. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értem, egyébként én is inkább legálisan szeretnék motorozni, mert nem hajt nagyon a földesúton bújkálós, motor szétverős endurozás, viszont a munkám miatt jó lenne egy enduro, hogy ki tudjak járni vele földekre, terepre.

Egyébként hallottál bárkit is, akitől lefoglalták a motort? Nekem elég sok barátom motorozik így több éve, és sosem volt bajuk. Sőt, egyik még Lengyelországban, Horvátországban, Németországban, Romániában és Szerbiában is túrázott már... :)

2012. nov. 2. 10:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha szűkös a keret, akkor add lentebb az igényeket. Ne a jogsin, meg a papírokon spórolj, ha közúton akarsz menni, hanem a motoron. Tedd le az A1 jogsit, ami kb 70000forintból vígan megvan, vagy ugyan ennyi lesz jövőre kb az A2 amit 18 éves kortól tehetsz le és vegyél egy ETZ-t. Vagy ha van B jogsid, akkor az A1-et 30-40ezer forintból megcsinálhatod. Lehet hogy nem foglalják le a motort, meg nem jelentenek fel, de fizetni biztos sokat fosz ha megfognak.
2012. nov. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!