Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha saját poroltómmal eloltok...

Ha saját poroltómmal eloltok egy másik autót akkor jogos, hogy elkérjem a poroltó árát az áldozattól?

Figyelt kérdés
2012. nov. 13. 06:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
Igen, bár nem illik.
2012. nov. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%
Áldozattól??? Bent égett a kocsiban? :) A viccet félretéve ez nem is kérdéses! Az a minimum, hogy a segítséget nyújtónak kifizetem az esetleges költségeit. Persze itt nem a tűzoltókra, mentőkre gondolok :)
2012. nov. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Bence_ ***** válasza:
42%
Igen. Hisz neked kell egy új, hogy máskor is tudj segíteni.
2012. nov. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%
elKÉRNI szerintem tetüség. Ha úgy döntesz segítesz, akkor segíts. A segítség pedig áldozattal jár. És mi van ha épp nincs szerencsétlennél pénz amiből kifizeti a hülye poroltódat? Felgyújtod a kocsiját?
2012. nov. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Persze hogy jogos. A tűzoltó is elkéri tőled az oltás költségeit....
2012. nov. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
Nem az áldozattól, hanem a biztosítótól kell kérni. Szerintem kezd a sajátodnál és majd ők útba igazítanak, hogy melyiktől kell kérni, de cserélik.
2012. nov. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Az nem döntés kérdése, hogy ilyenkor segíteni kell vagy sem. Törvény írja elő, hogy ha van nálad poroltó, akkor ilyen esetben használni kell és nem tagadhatod meg.
2012. nov. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem megse fordulna a fejemben elkérni a poroltó árát. Inkább örülnék neki, hogy tudtam segíteni egy bajba jutott embernek. Pont lesz@rnám, hogy mennyibe került nekem a poroltó.


Ezt a rohadt anyagias világot! Már mindenki elfelejtette, hogy mi az az önzetlenség?

2012. nov. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%
Ha kigyulladna az autóm és csak a kérdező lenne a közelben, inkább azt választanám, hogy égjen le a fenébe! Szánalmas vagy!
2012. nov. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Pofátlanság elkérni az árát, gondolom te sem te tudnád kifizetni ha a kocsid állna lángokba valaki eloltaná neked de közbe benn égett az összes pénzed, inkább örülni kéne hogy vannak még olyan emberek akik segítenek egymáson, mert sajnos már kevés ilyen ember van.
2012. nov. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!