Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha saját poroltómmal eloltok...

Ha saját poroltómmal eloltok egy másik autót akkor jogos, hogy elkérjem a poroltó árát az áldozattól?

Figyelt kérdés
2012. nov. 13. 06:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Te inkább menj tovább ha égő autót látsz. Gondolj bele, hogy kigyullad a kocsid és még a poroltó árát is kéri, aki "segít". Inkább örülnék hogy segíthettem, nemhogy még ott tetűsködjek.
2012. nov. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 gomzoli ***** válasza:
100%

Elég sokan támadtak rád, kicsit jogosan is, mert annyi empátia kell legyen az emberben, hogy a szerencsétlentől, akinek elégett (vagy súlyosan károsodott) a vagyona jókora része, nem kér számon egy 10 ezer Ft-os dolgot.

Másrészt viszont mindenképp meg kell dicsérni, hogy segítettél rajta, és azt is, hogy volt nálad poroltó egyáltalán, ami nem sok autósról mondható el. Ők valószínűleg nem gondolkodnának az árán, mert adott esetben állva végignéznék, ahogy a másik kocsija leég.

A védelmedben még annyit elmondanék, hogy magának a károsultnak, akinek valószínűleg segítettél a még nagyobb kár kialakulásának megelőzésében, illene magától eszébe jutnia, hogy a te saját poroltód is pénzbe került neked.

De azért szerintem nem egy akkora összeg, hogy álmatlanságot okozzon, legyints rá, és kész. Jutalmazzon a tudat, hogy jót tettél.

2012. nov. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Egy kocsiba való poroltó 1778 ft. Elég nagy fillérbaszó vagy, hogy képes vagy ennyi pénz miatt ezt csinálni. De tudod mit? A saját biztosítód kifizeti neked.

2012. nov. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én egy teljes értékű, nagy poroltót tartok a kocsiban, ami nem 2e ft. Elsőre nekem is furcsa is volt a kérdés, de jobban belegondolva, még nekem kerüljön költségembe, hogy kötelezően segítek? Igenis pengesse ki a biztosító! A tűzoltókkal meg nem kell jönni, mert ők az adófizetők forintjaiból kapják a fizetésüket.
2012. nov. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Elkérni szerintem is fa.szság, de az is az, ha akinek segítettél az később nem próbálja meghálálni.

Egyébként én láttam már két ilyen esetet, az én véleményem az, h ezek a poroltók szart se érnek, arra jó, h ha otthon a kaja vagy a kuka kigyullad, de egy égő ülést te már ezzel nem fogsz eloltani.

Mi a benzinkútról kértünk, de annyi eredménye volt, h vihettük vissza, a benzinkutas meg írhatta le szépen a jegyzőkönyvet, h miért is kell új palack.

A kocsi ugyan úgy leégett.

2012. nov. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Bence_ ***** válasza:
75%

Akik itt hőbörögnek azok mind vettek poroltót és ott tartják a kocsiban? Vagy amikor meg kéne venni akkor szívjátok a fogatokat, hogy pl uh 5000ft.

Külföldön feltekeredtek egy fára ott is kiszámlázzák a mentési, orvosi költségeket. Ha van biztosításotok akkor az ha nincs akkor ti fizetitek.

Mentett félnek érdeke, hogy kifizesse. Különben hogy olt az oltó?

Milyen alapon turkáltok az oltó zsebébe, lehet, hogy most nincs pénze és most neki sok egy készüléknek az ára.

2012. nov. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
53%
Képzeld h én pl. tartok poroltót és neki is mentem a kérdezőnek, hogy mekkora egy spúr. Remélem a gyereke szájából is ugyanúgy kisajnálja az ételt!
2012. nov. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Blankoltkám, inkább kezdj el vele alkudozni, tuti pozícióban vagy!!! Micsoda üzlet!!!
2012. nov. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Na azért álljunk le az indulatokkal!


Egyrészt ez egy elméleti kérdés, másrészt úgy is tekinthetjük, hogy a másik HELYETT vásároltam meg a poroltót, mert ő cseszett annyit megtenni, hogy vegyen egy ilyent magának.

Ugye mennyivel másabb így a kérdés?

2012. nov. 13. 14:20
 20/21 anonim ***** válasza:
A kérdés egyáltalán nem más, csak az emberek hozzáállása különbözik. Te úgy gondolod az a helyes, ha visszakéred az árát. Más meg úgy van vele, hogy örült, ha segíthetett. Ennyi.
2012. nov. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!