Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SAJÁT tapasztalatok Renault...

SAJÁT tapasztalatok Renault dCi motorról?

Figyelt kérdés

Csak is SAJÁT TAPASZTALAT-okat szeretnék kérni, nem általános véleményt! Érdekelne főként a 1.5 dCi 110Le-s változata!

Köszönöm :)



2012. nov. 13. 21:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nekünk Nissan Kubistarban van, 1.5 dCi, 170 000 km, 50% pálya 140, 50% város, garázs nuku.

Semmi változás a gyári állapotokhoz képest. Ugyanúgy húz, a turbo ugyanúgy kapcsol, az olaj ugyanolyan "zavaros", hidegben ugyanúgy pöccre indul, olajat ugyanúgy nem eszi, mint új korában.

Kicsit hangosabb lett, ahogy a kipufogórendszer öregszik.

2012. nov. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
11%
A dci nem egy jó konstrukció. Alul méretezték az olajpumpájukat. Előbb-utóbb mindegyik letérdel.
2012. nov. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már ezt az olajpumpás szöveget. Saját tapasztalatot kért! Nem azt, hogy az x szerelő havernál láttál 2 rosszat.

SAJÁT tapasztalat: 250e Km-t mentünk már ilyen motoros autóval kb. 0 meghibásodással. Haver Cliojában 300e Km van, újkora óta ő használja, ő is csak kopó alkatrészeket vett, már eszi egy picit az olajat.

Én csak ajánlani tudom, remek konstrukció, nem véletlenül szerelik már 10 éve rengeteg autóba. Újabban a Merci A osztályban is ilyen van!


Népítéleten a Laguna, Megane III-akról szerintem csak jót írnak, főleg motor tekintetében. Milyen fajtát szeretnél venni?

2012. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én évek óta nyúzok egy 1.5 dci Kangoo-t. Már használtan vettem és én is minden nap járok vele mióta megvan. Idáig a motornak és az üzemanyag rendszernek semmi baja nem volt (csak izzítógyertyákat kellett cserélni), most 7 éves. A fogyasztása hihetetlenül jó, tartós városi használat mellett is elvan 5.3 - 5.5 l gázolajjal. Ami fontos: nevenincs kutakat és kannás gázolajat KERÜLNI, 10-15e km-enként gázolajszűrőt cserélni, stb.
2012. nov. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen jó konstrukció ,ülj bele nyugodtan...
2012. nov. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy fentebb is olvastad, jó konstrukció. Nem véletlenül szerelik kis haszongépjárművekbe (Kangoo, Kubistar). Azok 1 év alatt mennek annyit, mint egy családi autó 5 év alatt.

Kicsit kihegyezett a motor a henger űrtartalom- teljesítmény arány miatt. Ezért valószínűleg 4-600 000 km után, amikor a motor elkezd szarakodni hidegindításnál, az autótól meg kell szabadulni.

Összességében kiváló konstrukció.

2012. nov. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az új Megane-ra gondoltam 2009-es évjárattól, 1.5 dCi motorral, abból is talán az erősebbik, 110 LE-s változatra gondoltam.
2012. nov. 17. 15:03
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó választás, nyugodtan vedd meg. A külföldi példányoktól óva intelek.

Laguna nem tetszik esetleg? Olcsóbbak, mint a Meganeok.

2012. nov. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
van egy ismerősöm neki jelenpillanatban 3 előző típusú megane-ja van mind a 3 1.5 dci 86 LE-s (egyik családi, másik munkás kocsi, harmadék a "gyerekeké") és nem egy hülye ember szóval ha szar lenne nem hiszem hogy ő is megvenné de azért megkérdeztem. 300 e km-nél kellett turbót cserélni meg nem sokkal később újra furatni az egészet, de azzal éjjel nappal ment...lagunát azért nem szeretnék mert szerintem nincs szűkségem akkora kocsira, meg ahhoz talán az 1.5 dCi kicsi ( nem tuti) 1.9-eset meg nem akarok :) azt is nagynak találom :)
2012. nov. 17. 16:01
 10/17 anonim ***** válasza:

300-nál kb. minden autónál előfordulhat turbócsere. Az nem hiba!

Én azért döntenék a Laguna mellett, mert könnyebb belőle normálisan felszereltet kapni. Sajnos Meganeból sok a fapados, amik nagyon csúnyák belül. De kétségtelen, hogy nagyon jó választás, és jó kompromisszum.

2012. nov. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!