Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha veszek egy ilyet használhat...

Ha veszek egy ilyet használhatom segédmotorként?

Figyelt kérdés

[link]


vagy Aprilia rs4 50


a kw miatt kérdezem ezeknek akár 8 6-7-8 kw is lehet a teljesítményük a kresz pedig az írja, hogy max. 40-el megy és max. 4kw a teljesítmény, nem akarok rendszámos motort, de a szabályokat be akarom tartani csak városon belüli közlekedéshez melóba járáshoz kellene a kocsit necces lenne fönntartani erre pedig azt hallottam egy adásvételi és egy kötelező kell mellény meg bukó és mehetek is. jól tudom?



2012. nov. 21. 07:38
 1/7 anonim ***** válasza:

vezethetsz, senkit se fog érdekelni a kw


mivel segédmotornak nincs forgalmija, nem tudják megnézni papírról (de ugye azt is meg lehetne oldani)


szerintem ha megnézed a 125/50 kérdéseket, akkor a sünök kb örülni fognak hogy te nem nézed hülyének ezzel a 125ös moci 50-es papírok dologgal :D

2012. nov. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ja és igen, segédmotornál legyen nálad az adásvételi, meg egy igazolólap hogy van biztosításod


a bukó kötelező viselet, és nem árt ha van nálad mellény is, bár ha tényleg csak városon belül mész akkor az sem kell

2012. nov. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

849.000-,ft,ez a turmixgép? XD


Hát apukám,egy 98-as Swiftet nem lenne ennyire necces fenntartani...

2012. nov. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

keveset fogyaszt nem kell keresgélni sokat a parkolásnál, kérlek ne nézzetek le emiatt nekem erre telik, nem veszek kocsit pedig tudnék, de hosszú távra tervezek ami adók vizsga díjak miatt milliomosnak kell lenni még egy kis olcsó kocsit is fenntartani, én pedig közlekedni akarok, nem a garázsban nézegetni, hogy nekem pedig kocsim van



köszi a válaszokat!

2012. nov. 21. 08:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Tényleg nem azért - de ez a gép attól, hogy 50 ccm-hez képest impozáns a teljesítménye, attól még egy gyenge mákdaráló... Anyagilag és minden szempontból sokkal jobban jársz, hogyha leteszed az A jogsit és veszel 3-400e forintért egy 250/400-as motort. Azzal is könnyű parkolni, annak is csak pár ezer a biztosítása évente, az is keveset fogyaszt, mégis lesz 30-50 LE a 9 helyett. Hidd el, még városba se mindegy, országútra pedig ez a kis izé alkalmatlan, M0-ra / sztrádára meg ugye fel sem mehet.


Melóbe járni meg pláne nem alkalmas egy ilyen kis 2T izé, se csomagtér, se doboz, 2T ezért büdös és füstöl. Füstölt szalonna szagod lesz mire beérsz melózni és még a cuccaidat is egy hátizsákban kéne hurcibálni.

2012. nov. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"... a kresz pedig az írja, hogy max. 40-el megy és max. 4kw a teljesítmény..."

Mondjuk a szabály nem ezt írja, de nem probléma. A belsőégésű motorral hajtott segédmotoros kerékpár lehet 4 kW-nál erősebb is, csak ne legyen nagyobb a hengerűrtartalma 50 köbcentinél és ne menjen gyorsabban 40-nél. Az egyéb motorral (villanymotor, gőzgép, gázturbina, mit tudom én) hajtott segédmotoros kerékpárnál van 4 kW-os teljesítménykorlát.

Egyébként használhatod segédmotorként, kis esély van rá, hogy a rendőr belekössön. Ha nem közlekedsz vele állat módon (60-nal poroszkáló rendőrautó előzése egykeréken, piros lámpán átdöngetés, "mer' úgyse tudja felírni a rendszámomat"), akkor nem fognak veled különösebben törődni. Az nem szokta őket különösebben zavarni, ha gyorsabb 40-nél a motor (ők sem hülyék, tudják, hogy egy legfeljebb 40 km/h-ra képes lélekvesztővel öngyilkosság kimenni a közútra), abból szokott gond lenni, ha nagyobb 50 köbcentinél, de abból sem mindig.

2012. nov. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vehetsz ilyet ,de egy jó állapotú pénzbe kerül.

Itthon csak sima rs 50-neket lehet kapni már amolyan 100tól a csillagos égig.

Jó választás,csak ki kell fogni belőle olyat amin minden gyári,tunningmentes legyen ,lehetőleg ne legyen sztétkopva a gumija,könnyen induljon,ha a hangján hallasz bármiféle fémes kattogást,csörgést,surlódást,ciripelést,csattogást akkor nehogy meg vedd.

Amúgy ezek a kis gépek elég jól mennek csak nagyon kicsik...És a vízhűtésnek köszönhetően jobban mennek mint a léghűtéses robogók..

És még egy jótanács!Most érdemes venni mert tavasszal felmennek az árak,ha megéljük :)

2012. nov. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!