Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy nagyobb autógyárba milyen...

Egy nagyobb autógyárba milyen végzettséggel kerülhetek be? (gondolok itt BMW, Mercedes, Porsche stb. )

Figyelt kérdés

Sziasztok én még csak Általános iskolás vagyok,DE már gondolkozok,hogy milyen fajta suliba mennyek továbbtanulni,hogy MAJD dolgozhassak egy autó gyárban.

Rólam annyit kell tudni ,hogy 6.os vagyok és Általános suliba járok hát most én 1általán nem vagyok stréber de a matekot szeretem és az angollal sincs bajom sőt...Szószerint csecsemő korom óta élek-halok az autókért nem 1könyvet olvastam ki róluk (itt nem arrol a "tipikus" autós könyvről") beszélek amiben levan irva ,hogy xy lóerő és ott egy kép a kocsiról NEM. normális autószerelő-i könyvekről van itt szó. Azt sem tudom ,hogy gimibe vagy szakközépbe vagy szakmunkásba mennyek ,hogy be kerülhessek egy gyárba még itt magyarországon és akár ki is kerülhessek külföldre....DE ezek közül leginkább a gimi érdekel . Tulajdonképpen egy autó összeszerelői gyárba szeretnék dolgozni. Itt nem egy autószerelő maszek cégre gondolok hanem egy gyárba. Gondolkoztam azon,hogy autószerelő legyek .....(hát elég koszos ,szutykos meló kivéve ha nem egy főnök vagyok bagy vmi nagyobb rangot betöltő személy.... Hát ennyire sikeredett

a helyesírási hibákért bocsi de siettem. A kérdés adott előre is köszönöm a válaszokat és egy nagyobb gyárban ha leírnátok milyen fizetésre számithatok azt nagyon meg köszönném:D 13/f



2012. nov. 28. 21:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz hogy ilyesmi gyárba mehess műszaki egyetemre kell menned, például gépészmérnöknek (a BME ajánlott). Ott az egyik legjobb kell hogy legyél hogy nagycégek gyárába mehess dolgozni.
2012. nov. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%

Érettségi gimnázium, diploma egyetem sem árt

Nálunk Porsche gyár nincsen, de Audi Győrben, talán még a Bmw van nálunk az országban

Egy sima összeszerelőnek elég egy szakközepes végzettség is, komolyabb mérnöki és magasabb beosztásba kell a fent leírt iskolák papírok


Nem egy leányálom stresszes munka, szóval lehet meg is fogod gondolni magad 18 éves korodra :)

20/F

2012. nov. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha megy a matek, célozd meg a mérnöki kart egyetemen. Ha az nem is jön össze, akkor is dolgozhatsz ilyen gyárban, csak nem a tervezés, hanem az összeszerelés során (utóbbit persze diplomával is választhatod, úgyhogy ha diplomát szerzel, több lehetőséged is lesz).
2012. nov. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Beviz Elek ***** válasza:

Diploma kell a BME-n, majd ha egyből nem is vesznek fel külföldre, belföldön elkezdheted hogy majd beletanulj.

Suzuki - Esztergom

Audi - Győr

Merci - Kecskemét


Én ezekről tudok...

2012. nov. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat jöhetnek még:-) A Porsche gyárat úgy értettem ,hogy kimegyek pl.: németországba egy Porsche gyárba ,ha már olyan végzettségem van :D
2012. nov. 29. 07:17
 6/18 A kérdező kommentje:
hát gen. én is így gondoltam ,hogy majd ha elvégeztem a sulikat akkor megyek tegyükfel 1 suzuki gyárba még itthon aztán egy nagyobb pl.: mercedes gyárba és majd ha már annyira jó vagyok "ebben" akkor mennék ki más országba dolgozni szval akkor a mérnöki kar felé hajoljak értem köszi :D
2012. nov. 29. 07:21
 7/18 anonim ***** válasza:
18%

Mindenki jön itt a BME-vel...

Érdemes körbenézned a környékeden hogy milyen sulik vannak milyen szakiránnyal.

Én elsősorban egy szakmunkás bizit javasolnék mert arra tudsz építeni,majd utána ha akarod estin leteheted az érettségit és ha nagyon akarod tovább is mehetsz.

Nos ha kimondottan autógyárba akarsz menni akkor lakatos,hegesztő végzetséggel mindig lessz ott helyed vagy esetleg gyártósori gépészként.Viszont egy csomó ember végzettség nélkül is dolgozhat összeszerelőként ilyen gyárakban az viszont nem jó mert a pénz kevés és bizonyos időközönként kirúgják az embert,mert kevesebb darabszámot rendeltek meg.

Esetleg még autószerelőnek ha elmész talán azzal is felvesznek bizonyos területekre.

Ha akarod valamire vinni az életben legalább egy szakmunkát tegyél le és hozzá egy technikusit is.ha egész nap semmitevő munkát akarsz mint a programozók akik csak a gépeken a gombokat nyomogatják akkor amit az elsők leírtak az is jó megoldás.

2012. nov. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Még fényezők is vannak gyárakban....
2012. nov. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Mivel értelmes gyereknek látszol, ezért megérdemelsz egy korrekt választ.

Minél magasabb lesz a végzettséged, annál többet kereshetsz majd vele.

Ha bekerülsz egy gyárba, ott nem fogsz autót szerelni!!

Kizárólag egyetlen munkafázist csinálsz majd a szalag mellett ráadásul stopperrel mért időre.

A jövedelmed annyi lesz, hogy éppen be tudod majd fizetni a csekkjeidet.


Ha ugyanott mérnöki végzettséggel vesznek fel, akkor már magasabb lesz a fizetésed jóval.


Azt is elárulom neked, hogy a Mercedesnél egy mérnök, jóval többet keres, mint a Suzukinál.


Tehát összefoglalva:

Ha jól szeretnél élni, szeretnél utazni, világot látni és jó kocsival járni, akkor irány a felsőfokú végzettség és egy minél nevesebb prémium autókat készítő autógyár!!

2012. dec. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
egy mérnöki végzettséggel szeretnék dolgozni... nem összeszerelőként tudom jól ,hogy a suzukinál nem kereshetek annyit mint egy mercedesnél . köszi szépen utolsó sokat segítetél Még azt szeretném kérdezni ,hogy akkor irány az egyetem vmilyen mérnöknek? de milyen mérnök mert van egy csomó és nem vagyok ezzel a "suli" dologgal annyira tisztában. :D
2012. dec. 2. 08:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!