Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy nagyobb autógyárba milyen...

Egy nagyobb autógyárba milyen végzettséggel kerülhetek be? (gondolok itt BMW, Mercedes, Porsche stb. )

Figyelt kérdés

Sziasztok én még csak Általános iskolás vagyok,DE már gondolkozok,hogy milyen fajta suliba mennyek továbbtanulni,hogy MAJD dolgozhassak egy autó gyárban.

Rólam annyit kell tudni ,hogy 6.os vagyok és Általános suliba járok hát most én 1általán nem vagyok stréber de a matekot szeretem és az angollal sincs bajom sőt...Szószerint csecsemő korom óta élek-halok az autókért nem 1könyvet olvastam ki róluk (itt nem arrol a "tipikus" autós könyvről") beszélek amiben levan irva ,hogy xy lóerő és ott egy kép a kocsiról NEM. normális autószerelő-i könyvekről van itt szó. Azt sem tudom ,hogy gimibe vagy szakközépbe vagy szakmunkásba mennyek ,hogy be kerülhessek egy gyárba még itt magyarországon és akár ki is kerülhessek külföldre....DE ezek közül leginkább a gimi érdekel . Tulajdonképpen egy autó összeszerelői gyárba szeretnék dolgozni. Itt nem egy autószerelő maszek cégre gondolok hanem egy gyárba. Gondolkoztam azon,hogy autószerelő legyek .....(hát elég koszos ,szutykos meló kivéve ha nem egy főnök vagyok bagy vmi nagyobb rangot betöltő személy.... Hát ennyire sikeredett

a helyesírási hibákért bocsi de siettem. A kérdés adott előre is köszönöm a válaszokat és egy nagyobb gyárban ha leírnátok milyen fizetésre számithatok azt nagyon meg köszönném:D 13/f



2012. nov. 28. 21:03
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
vagyis milyen gimi? ami "felkészít" valamennyire a műszaki egyetemre?
2012. dec. 2. 08:14
 12/18 anonim ***** válasza:

Hallgass az utolsó válaszadóra, mert most még te dönthetsz az életedről!

Mérnökként akár a 10szeresét is keresheted ugyan abban az üzemben, mint ha pl. összeszerelőként dolgoznál!!

2012. dec. 3. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
rtam is,hogy NEM ÖSSZESZERELŐnek szeretnék menni ,hanem valami mérnöknek
2012. dec. 3. 18:02
 14/18 anonim ***** válasza:

Nézz körül és érdeklőd meg pontosan az autómérnöki szakon, mert ebben nem tudok segíteni.

Az elektromos ágakat is megcélozhatod, mert azé lesz a közeljövő.

2012. dec. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
köszi:D igen erre is gondoltam mert mondjuk apámnak van egy haverja akinek autóvillamossági üzlete van ...és hát nem keres rosszul mert a környéken csak ez van akk majd körülnézek :)
2012. dec. 4. 13:11
 16/18 anonim ***** válasza:

Az autóvillamosság hamarosan csak autókomputer lesz, amit már otthon nem lehet majd házilag megszerelni!


Amúgy jól látod, hiszen nézzed meg az órabérét egy autó-összeszerelőnek a szalag mellett, ami kb. 500 Ft,

avagy kérdezzed meg az ismerős rezsióradíját, ami kb a 10 szerese, azaz 5-6ezer Ft/ó!!


Vagyis, ha pl összeszerelőként keresnél havi 100ezret,

akkor saját üzletben 1milliót !!!!

(Amúgy még ennél is lényegesen többet!)


Most még választhatsz, hiszen előtted a lehetőség.

2012. dec. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Írjátok meg azért neki azt is hogy mennyi diplomás nem talál munkát,vagy azért nem veszik fel sehová mert túlképzett.

Szóval igen mérnökként sokat lehet keresni egy autógyárban,de nehezebb is bekerülni úgy oda.

Összeszerelőként igen kevesek az órabérek,de ha legalább szakmunkásokat alkalmaznak az többet fizet.Pl egy avi hegesztő megkeres simán annyit mínősített hegesztéssel mint egy mérnök aki gombokat nyomogat.

nem minden a pénz,ha boldog akarsz lenni akkor úgy is olyan szakmát kell keresned magadnak amit szívesen csinálsz.....

2012. dec. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
ihen :) pnz ezért nem szeretnék ol: szakács lenni mert az nem tetszene egy autógyárba mérnökként dolgozni már annál inkább;) !
2012. dec. 13. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!