Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1999-es 1.3 Swift Sedanban...

1999-es 1.3 Swift Sedanban van-e benzinszint jelző lámpa?

Figyelt kérdés

Hello, nemrég vásároltam egy 1999-es 1.3-as Suzuki Swift Sedan típusú autót.

A kérdésem lényegében az, hogy van-e az autóban valami féle visszajelző lámpa, ami világít, amikor nem árt keresni egy kutat.

Igazából van egy E jelzés, de amikor eléri az alsó csíkot a mutató, akkor én rohanok a kútra.

Pl a Peugeotban, és a R Clioban is világít egy sárga lámpa, amikor fogyóban a benzin.


Nem akarom, hogy leálljon alattam, mert az nem tesz jót az üzemanyag szivattyúnak, ezt tudom.


Kérem az olyan válaszolók kíméljenek, hogy a suzuki szar, meg vízzel is megy, és hazáig tolom mert könnyű, stb.


Köszi!


2012. nov. 30. 01:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem muszáj megvárni, hogy teljesen kifogyjon. Akkor is tankolhatsz, ha 1/5 körül van a mutató. Egyébként még akkor is van benne, ha a vonal alá megy a mutató. Lámpa nincs.
2012. nov. 30. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 99 van csak nem sedán. Amit észrevettem amióta megvan, hogy a benzinmutató rohadtul hajlamos a csalásra (lehet egyedi) de átlagban kevesebb benzinszintet jelez a valósnál. Agyigtankolva (a lezárón kifolyt némi benzin) majd a felezőig többször kipróbálva a mutató szerint 20 litert evett meg a gép. De csak 18 kellett a telitankig. Sokat használom hosszabb távon a fogyasztása nagyszerű. Télen nyáron 5.2l. Ahogy kitapasztaltam az E betű alatt kell benne legyen kb 4l benzin + talán egy kicsi még. Úgy egyszer 25km mentem. Nem állt meg.
2012. nov. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95-ös nem SEDAN-om volt. A vonal alatt, az E betü tetjéig még simán elment! Lámpa nincs benne!
2012. nov. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nincs benne ilyen lámpa.
2012. nov. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Érthetetlen módon nincs, ez azért furcsa, mert még a 25 évvel ezelőtti Skodámban is volt.
2012. nov. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták mások is sajnos nincs benne ilyen lámpa. :( Úgy látszik ez valamiért a régi Swiftekben nagyon luxus lehetett. Egyébként a régi 1-es swiftekben (89-03) egyikben sincs benne. :-/

Egyszer én is próbálgattam, hogy mikor gyullad ki a lámpa (akkor még nem tudtam, hogy nincs ilyen benne/98-as változat) és majdnem megszivattam magam. :D Nálam az egyetlen árulkodó jelenség az volt, hogy élesebb kanyarokban nagyobb sebességgel mentem be és hirtelen ki-ki hagyott a motor. Na itt már tudtam, hogy csak kilométereim vannak hátra, de szerencsére elértem a legközelebbi benzinkútig. :D


OFF: Utólag egyébként lehet ilyet beleszereltetni?

2012. nov. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, akkor most már tudom mire számítsak :)
2012. nov. 30. 15:45
 8/9 anonim ***** válasza:
A Nyugatra szánt modellekben volt. Nálunk csak a helye volt meg.
2012. nov. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is jártam úgy, miután megvettem a Suzit, hogy alig jutottam el a benzinkútig, mert nem figyelmeztetett a lámpa, én pedig az előző autóim után ehhez voltam szokva.

Fel sem merült bennem, hogy ebben nincs ilyen jelző.

2012. nov. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!