Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A váltóban milyen gyakran...

A váltóban milyen gyakran kell cserélni olajat, egyátalán kell e?

Figyelt kérdés
Az egyik szerelő ismerősöm azt mondta amelyik kocsinak nincs váltóbaja azoknál sosem kell cserélni amelyikbe már cserélve volt ott már valószínű volt a váltóhiba! Míg a másik azt mondja h 30-ezer kilóméter után illik váltóolajat is cserélni! Feltéve manuális váltórol van szó!

2012. nov. 30. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Elvileg 30-40ezrenként kéne. Gyakorlatban az új autókon már csak az ellenőrzés van a gépkönyvben is.


Általában akkor szoktunk cserélni ha kidobálja sebességeket a váltó (ennek a fő oka az olaj koszossága/elhasználtsága), vagy ha szmötyi kerül bele, illetve ha megbontjuk a váltót.

2012. nov. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen márka/típus?


A Fordoknál pl. nem szokott előírni a gyár cserét, csak ellenőrzést a gyári olajra.

2012. nov. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Suzuki Swift 1.3 GLX sedan 2000-res évjárat!
2012. nov. 30. 23:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem asszem 60 000 a csereperiódus az automatára. Ha 60 000-renként te is ledobod a váltóból az olajat, attól baja nem lesz. Abba a kréziváltóba mehet is talán 2 liter olaj, szerintem 4-5 évente vállalható az a 2-3000 forint. Utána meg nyugodtan alszol, hogy megtettél mindent annak érdekében, hogy a kocsid sokáig megbízhatóan szolgáljon.
2012. dec. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Suzukban nemkell,a váltó túléli az autót.

/98-as Swift-em van/

2012. dec. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Kicsit furcsa nekem ez a felfogás. Hogy váltóban csak akkor kell kicserélni az olajat, ha baja van, vagy már kidobálja a sebességet? Ilyen alapon a motorolajat is már csak akkor cseréled le, ha már gyenge, és füstöl a motor?

A sebességet nem azért dobálja ki, mert rossz az olaj. Valószinűleg már elkoptak benne a dolgok.

Nekem is swiftem van. Lehet hogy a váltó túlélné az autót, de én azért a gyári könyvben leírtaknak megfelelően lecseréltettem az olajat. Legközelebb 60ezer km múlva kell. Nem olyan nagy tétel. Inkább most költsek rá kb.8-10 ezret, minthogy 3-4 év múlva az elmulasztott csere miatt kínlódni kelljen a váltóval.

2012. dec. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Nézd, szerelő vagyok, csak értek hozzá. Írok indoklást is, hogy csak kicsit legyek lepontozva.


A váltóolaj a motorolajjal összehasonlítva sokkal kisebb terhelést kap, nem kerül bele üzemanyag, egyéb szennyező égéstermékek, nem kell több száz fokra melegednie minden reggel 5perc alatt. Egy zárt rendszerben teszi a dolgát, sokkal kisebb mértékben használódik el mint egy motorolaj, nem jó összehasonlítási alap.


Amit mondtam azt pedig gyakorlatból mondtam, nem sokkal elhasználtabb egy 150ezret futott váltóban lévő gyári olaj, mint egy 50ezret futottban.


Plusz a modern olajok az adalékolás miatt sokkal többet bírnak mint 20évvel ezelőtt, anno 3ezer km volt a motorolaj csereperiódusa, páran még emlékeznek rá. Tehát nem kötelező cserélni, ártani nem árt persze /feltéve hogy normális minőségű olaj kerül bele/, de nem létfontosságú.


Persze ez kézi váltó esetén működik így, az automaták sokkal nagyobb igénybevételt kapnak.


A sebességet pedig az esetek 90%-ában az alacsony olajszint, vagy az elhasznált olaj miatt dobálja ki a váltó, nem a levegőbe beszélek. Első körben ezt szoktuk nézni ha ilyen probléma van, és általában bejön.

2012. dec. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Arzon válasza:
Hello van Audi A6 2.4 Quattro 2002 ketes és váltás kor elégé be remeg a válto nem tudom mi a hiba?
2016. febr. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A helyesírás ;)
2019. okt. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!