Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan működik a traffipax...

Hogyan működik a traffipax jelző (radar és lézerdetektor)?

Figyelt kérdés
Hogy észleli előbb a taffipaxot, mint ahogy az be tudna mérni?
2012. dec. 4. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
mert a jelző a beérkező jelet érzékeli. a beméréshez vissza kell érnie a trafihoz, hogy kiszámítsa a sebességet.
2012. dec. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mire a (FAMA)lézert érzékeled akkor már be is mért (irányított sugár) ... ha szerencséd van, akkor megállhatsz, megfordulhatsz és eltűnhetsz, mert esetleg több száz méterről mér, de mondjuk csak 50 méterről kezd rögzíteni a kamera


a doppler effektussal működő radar jeleit veheti a készüléked akkor is, ha éppen másik kocsit mér még, mert azt nem lehet úgy irányítani (egy pontra koncentrálni) mint a lézert


a neten láttam olyan szörnyet, ami egyszerre tíz sávban mért és rögzített, így attól nem menekülhetsz (hogy esetleg mást mér, de az úgyis lézeres)

2012. dec. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. válaszoló:

jó, de az mennyi idő míg "visszaér a jel"... mármint hogy van-e értelme?! mert oké, hogy észleli, de mennyi időd van lelassítani? mert annak nincs értelme, hogy jelez, de tulajdonképp csak annyit értem vele, hogy tudom, hogy ott trafi volt, de lehet hogy már be tudott mérni, lehet, hogy nem?!

2012. dec. 5. 12:54
 4/7 A kérdező kommentje:
én nem 100-zal akarok menni 50 helyett, csak már idegestíenek a sunyik, mert képtelen helyekre tudnak beállni mérni, ahol lehetetlen és értelmetlen annyival menni, ami ki van téve! 30 év alatt nem volt csak 2 büntetésem, az utóbbi 1 évben meg már 3 és olyanokért, mintpéldául: vasúti átjáró előtt már 50 méterre 40es tábla, és lelassítasz, de már előtte bemér! akkor város széli kis utca és 30-as tábla (értelme nincs) és ha 30-cal mész előz mindenki...
2012. dec. 5. 12:59
 5/7 A kérdező kommentje:
szarakodjanak azokkal,akik autópályán/autóúton 200-zal mennek vagy ami tényleg veszélyes....
2012. dec. 5. 13:01
 6/7 anonim ***** válasza:

200al mennyi autópályán még nem is veszélyes, oda marhaság mondjuk a trafi. városba kell, meg országútra max.


de ezt tudjuk, hogy közig. bírság a lényeg, a pénzbevétel.

2012. dec. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Keress rá a whistler radardetektorra pl.
2015. márc. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!