Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Tecsóban kapható ioncserélt...

A Tecsóban kapható ioncserélt víz az desztillált víz?

Figyelt kérdés
Szélvédőmosó folyadéknak kellene. Megnéztem a dobozát, de sehol nincs rajta, hogy desztillált víz. esetleg hol lehet olyat kapni? Barkácsboltban?
2012. dec. 6. 09:28
 1/10 Viktor.K ***** válasza:
lényegében igen, az is jó bele.
2012. dec. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szélvédőmosásra szerintem szélvédőmosót vegyél, abban vannak tisztítószerek is, amik pl a bogarak lepucolásában hasznosak. A sima víz kevés lesz.
2012. dec. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2012. dec. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az hagyjám hogy nem hozza le az összes dzsuvát, de még jól bele is fagy a rendszerbe, jó esetben olvasztgathatod, rossz esetben meg szétnyomja a csöveket vagy a szivattyút.


Vegyél bele téli szélvédőmosót, a -40fokos literje kb 300ft.

2012. dec. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A célnak megfelel.

Más technikával készül. A nevéből adódóan az ionokat cserélik le benne H+ és OH- ionokra, rendszerint egy ioncserélő gyantán. Nem pedig desztillációval (elpárologtatás-lecsapás) készül.

De neked ionmentes vízre van szükséged, arra mindkettő megfelel.

2012. dec. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket.

2-es, 4-es; azt hiszem félreértettetek valamit. Nem tisztán magába akarom használni, hanem téli szélvédőmosóhoz hígításnak, mivel rá van írva a dobozára, hogy desztillált vízzel kell hígítani, megfelelő arányban a kívánt cél eléréséig. Remélem így már érthető.

2012. dec. 6. 14:22
 7/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok, nem értettünk félre semmit. Ezt írtad: "Szélvédőmosó folyadéknak kellene", nem pedig azt, hogy hígításnak. Ezért írtuk, amit írtunk, hogy szélvédőmosónak önmagában az a víz kevés. Legközelebb fogalmazz pontosabban, légy szíves.
2012. dec. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bezony, nem írtad hogy higítani akarod vele a koncentrátumot. Arra viszont tökéletes mindkettő.
2012. dec. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mert azt hittem egyértelmű, hogy csak sima vízzel nem mosunk szélvédőt. De ezek szerint nem volt az.
2012. dec. 6. 19:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, itt a gyk-n azon se lepődnék meg ha valaki kacsazsírral akarna....
2012. dec. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!