Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mondják hogy az Opel...

Bamboochatheone kérdése:

Miért mondják hogy az Opel Astrákban sokkal jobb az ISUZU dízelmotor mint a német gyártmányú hasonló dízel?

Figyelt kérdés
Mi a kettő között a különbség? Miért dicsérik annyira az ISUZU dízeleket és miért nem a német dízelt? Milyet érdemes venni G-s Astrába?

2012. dec. 7. 14:12
1 2 3 4 5
 11/47 gomzoli ***** válasza:
50%
Hát akkor azt válaszd.
2012. dec. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
74%

Úgy tudom,hogy a mostani motorok egyike sem ISUZU,csak a

F Astrában voltak eredeti japán motorok.Ezek a mostani CDTI sorozatba Isuzu-rendszerű,de német motorok.

Német dieselbe inkább a nagyobb köbcentiset szabad megvenni,ott nagyobb a gyártási tapasztalatuk!/a kisebb német dieselek nem annyira jók a tapasztalatok szerint.

/ ezek a motorok hajlamosak az olajfogyasztásra/

Nekem is ez a használat során a véleményem.

2012. dec. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 gomzoli ***** válasza:
60%

Az mit jelent, magyarázd el kérlek, hogy "Isuzu rendszerű, de német motorok"?

Nekem 1,7 CDTI van (Z17DTH, 101Le, euro4, 2005-ös modell).

Ha nem te mondasz hülyeséget, akkor a kocsim gépkönyvét igen elírták: "Hersteller des Antriebes: ISUZU" Lefordítom, hogy megértsd: "a hajtómű gyártója: ISUZU"

És azt is nyugodtan elhiheted, hogy az 1,7-esből legalább 10 éve csakis ezt az isuzu-motort teszik az Opelekbe, más kérdés, hogy folyamatosan továbbfejlesztik.

2012. dec. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
39%

Ezek Isuzu-fejlesztésű,német CDTI motorok.Németországba összerakott Isuzu alkatrészeket is tartalmazó motorok.Ezeket

a költségcsökkentés érdekében már nem egybe importálják Japánból,hanem ott rakjár az alkatrészekből össze./Mert Japán nem EU-s tagállam,így éri meg jobban/

Sajnos az OPEL-motorok nem túl jók igy sem,meg úgy sem.

Nekem 3 céges Opelem volt/

2012. dec. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 gomzoli ***** válasza:
0%

A Wikipedia.de -ről másoltam be:

"Moderne Dieselmotoren-Entwicklungen bei Opel stammten in Opel-Fahrzeugserien von Isuzu (1.5 D (Corsa A), 1.5 TD (Corsa A, Kadett E (Export)), 1.7 D (Combo A, Corsa B), 1.7 TDS (Astra F, Vectra A), 1.7 DTI (Astra G, Corsa C, Combo B, Meriva A), 1.7 CDTI (Astra G, H, J, Corsa C, D, Meriva A, B sowie Zafira B) und 3.0 CDTI (Signum/Vectra C)). Die Aussage von Opel hierzu war zuvor stets, Isuzu stelle innerhalb des GM-Konzerns die Diesel-Kompetenz dar.

Besonders die 1.7 Motoren wurden über Jahre weiterentwickelt und an die geltenden Abgasvorschriften in der EU angepasst. So arbeiteten die in den 90er Jahren des letzten Jahrhunderts eingesetzten 1.7 Dieselmotoren noch mit indirekter Einspritzung, mit und ohne Turbolader sowie einem Intercooler. Ab Februar 2000 wurde dieser Motor für den Opel Astra G auf direkte Einspritzung umgestellt und mit einem 16 Ventil-Kopf mit zwei obenliegenden Nockenwellen ausgestattet. Es gab ihn in zwei Leistungsstufen mit 55 KW als y17dt und mit 50 KW als y17dtl nur im Corsa C, Combo B und Meriva A). Im Astra G wurde dieser Motor ab 2001 in der Ausstattungsvariante ECO 4 angeboten und war damit das erste "bezahlbare" 4 Liter Auto der Kompaktklasse. Ab 2004 erhielt dieser Motor dann die Commonrail-Einspritzung und leistet im Astra J und Zafira B (2011) 81 und 92 KW, im Corsa D sowie Meriva B (2011) 96 KW jeweils nach Euro 5 Abgasnorm. Allgemein ist dieser Motor sehr sparsam und haltbar.

Auch Honda hat den 1.7 ISUZU-Motor in unterschiedlichen Leistungsstufen in den 2000er Jahren im Civic angeboten. Daneben existierte eine Marine-Version des Motors."


Kérj meg valakit, hogy fordítsa le, nekem nincs kedvem 10 percig pötyögni vele.

2012. dec. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:

Kedves Gomzoli.


Egy történeti leírást láthatunk németül az Opelban használt Isuzu cég által kifejlesztett,és továbbfejlesztésre került diesel motorok ügyében.Itt egy szó sem esik az összeszerelésről,annak helyéről.Ez egy diesel motor fejlesztési történeti leírás.

Félre ne értsen,ezek jó motorok a maga nemében modernek is,amit az idők folyamán direkt befecskendezéssel,és 16 szeleppel továbbfejlesztettek,javítottak.

Nekem a szervizbe Németországba mondták hogy ezek a motorok az OPEL-Bochumi gyárában készülnek,ott szerelik össze őket Isuzu/GM-csoport/ alkatrészekkel,hengerfejekkel.A befecskendezőjét az a Bosch csoport gyártja,mert az jelenleg az egyik legjobb.

2012. dec. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 gomzoli ***** válasza:
0%

Értelek. Csak azt még részletezhetnéd, hogy mi a gond a bochumi összeszereléssel... Ott más emberek dolgoznak, mint Stuttgartban, Wolfsburgban, vagy Münchenben? Eléjük raknak egy tálca alkatrészt, és azt ferdén szerelik össze?

Nem is tudtam, hogy ilyen legendásan szarak azok a japán és német alkatrészek... Mert ha egy törökországban összecsavarozott Renaultról volna szó, akkor még talán egyet is értenék veled.

2012. dec. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
74%

Továbbra sem az összeszerelés a lényeg, hanem a tervezés.


Ugyanúgy össze tudják rakni Fujisawa-ban mint Bochumban. Anyagminőségben és precizitásban sincs különbség, nagyjából fölösleges ezen vitatkozni, a lényeget már lég leírtuk (leírtátok), ez már részletkérdés.


Az Isuzu ezer éve gyárt dízelmotorokat, nagyobb tapasztalatuk van, az Opel rendelt tőlük egy dízelmotort, bevált,jobb mint a sajátjuk, ennyi.


Sose értettem hogy elehet ennyi ideig osztani a semmit. :D


/Ne vegye senki személyesnek, anyám köszönöm jól érzi magát./ :)

2012. dec. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
24%

Nem akarunk mi semmit osztani,csak beszélgettünk valamiről.Azt hittem ez a fórum arról szól,hogy vitassunk meg érdekes kérdéseket.

Összegezve az OPEL egy nagyon jó anyagokból megépített,nem

túl jó autó. Ennyi.

2012. dec. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
Nemtudom te most melyik forum válaszait összegezted. Majd írd meg, had olvassuk el mi is.
2012. dec. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!