Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 206 hűtésgondok?

Leviair kérdése:

Peugeot 206 hűtésgondok?

Figyelt kérdés
Van egy 1998-as,1,4 benzines 206-os Peugeot-m. A probléma a következő: Mikor megvettem mindig forralta a vizet. Kiderült, hogy a vízpumpa meghibásodásából (a fagyálló leoldotta a lapátokat) adódóan forrt fel a víz. Ennek következménye, hogy tönkrement a hengerfejtömítés, és az olaj belefolyt a hűtővízbe. A galibát kiküszöböltük (új alkatrészek, természetesen a rendszer is ki lett tisztítva. ) Természetesen ez után is forralta a vizet, azzal a különbséggel, hogy azóta 90°C-on van legkevesebbet a mutató. Városban általában 70-80 körül van, városon kívül pedig 100-110. Olykor belemegy a 130°C-ba is. :) Új termosztát, hőgomba működik, a ventillátor is, s természetesen megfelelő mennyiségű hűtőfolyadék is van a rendszerben. Mi lehet a probléma? Várom hozzáértők véleményét. Köszönöm!

2012. dec. 9. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Hűtő nincs eltömődve? Termosztát biztos jó?
2012. dec. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bajer ***** válasza:
A hűtőt is cserélni kell, nekem 1300-as ladán cserélték mert nem hűtött eléggé. Vele együtt néhány vízcsövet és a termosztátot is kicserélték. Azóta gyorsan bemelegszik és jó a hűtés is.
2012. dec. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, termosztát biztos jó, és a hűtő is új.

Mikor visszavittem a nepperhez, hogy hát mégis mi az, hogy gurulok kettő kört és forr a víz, azt mondta majd megcsináltatja, akkor kaptam bele egy új hűtőt...

Persze meggyőződésem, hogy a régi hűtő is működött, de hát így mégis olcsóbb volt neki mint hogy nekiálljanak megkeresni a problémát... (én meg még akkoriban eléggé amatőr, és naiv voltam ilyen téren) :)

2012. dec. 10. 00:06
 4/6 anonim ***** válasza:
A blokk és a HF vízjáratai is el lehetnek dugulva, az okozhat ilyet ha minden más cserélve volt, vagy lehet hogy a vízpumpa nem az igazi.
2012. dec. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az új vízpumpa alig 4 hónapos.

Ha a vízjáratok is lennének a gondok, akkor sem igazán világos, hogy városban miért alacsony, városon kívül (90-100 km/h-tól) pedig emelkedik a hőmérséklet. Mihelyt leveszem a gázról a lábam, és motorfékkel gurulok, szépen visszahűl 70-80°C-ra a víz.

2012. dec. 10. 00:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Ismétlem a többieket ...Hűtő probléma .

Klimás ? Mert az előfordulhat ,hogy a két hűtő közt lerakodik a "szemét " ilyenkor kiszereled a hűtőt és kimosod a lamellák közt ...lehetőleg nagynyomással ..

2012. dec. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!