Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha van robbanómotor a segédmot...

Ha van robbanómotor a segédmotoros kerékpáron akkor kell bukósisak és biztosítás is rá?

Figyelt kérdés
Kisebb 35-45köbcentis segédmotornál.
2012. dec. 10. 00:56
1 2
 1/11 Bajer ***** válasza:
Közönséges biciklivel közlekedve is kell védősisak lakott területen kívül, tehát neked is csak ott kérheti a jard a segédmotoros bringához. Biztosítás csak 50ccm-eshez és a fölöttihez kell. Egy ismerősömnek van ilyesmi segédmotoros bringája, de ő laza. Se sisak, se sárga mellény.
2012. dec. 10. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igazából a helyes megfogalmazás úgy lenne: segédmotoros kerékpárra kell (kötelező) a sisak és az érvényes biztosítás.


A segédmotoros kerékpár definíciója elég világos: 400w és 4 kW közötti teljesítmény, maximum 50 ccm-es belsőégésű motor (de nem feltétlenül, lehet 3 kW-os villanymotor is benne), önerőből legfeljebb 45 km/h sebességre képes és egy személyt szállíthat (akkor is ha hosszú az ülés és van második lábtartó).


Vannak az ún. Dongók, amik kerékpárból meg a bringára szerelt motorból állnak - azoknak a hivatalos teljesítménye (általában) 400W alatti, így az még nem segédmotor.

2012. dec. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
És a dongókaliberre kupola se kell. Dettó mint a suhanós villanybringa, csak ezeket legalább lehet hallani, ha hátulról előznek.
2012. dec. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor az a kétkerekű, amin egy 300W-os robbanomotor van, akkor az nem SMK, hanem a kerékpár kategória?
2012. dec. 10. 12:07
 5/11 A kérdező kommentje:

Megtaláltam a leírást:

"Kerékpár: olyan, legalább kétkerekű jármű, amelyet emberi erő hajt, és ezt legfeljebb 300 W teljesítményű motor segíti. A kerékpáron a kerékpárt nem hajtó személy is szállítható erre alkalmas ülésen. A kerékpáron utánfutó vontatására alkalmas berendezés helyezhető el. "

2012. dec. 10. 12:34
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor lehet 300W és én néztem el. Ezzel meg a sebességhatárral, hogy 40 vagy 45 mindig gondban vagyok... :)


Utánfutó? Azt az infót hol találtad? Legutóbbi emlékeim szerint még nem szabadott vontatni, hiába árultak mindenfélét.

2012. dec. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

villanybringa asszem 20, vagy 25 a maxija

Lehet bringával vontatni, DE embert (gyereket) nem. Kutyát viszont betehetsz ilyen sátortetős gyári utánfutóba minden gond nélkül, és piszkosul fogja élvezni, ha megszokja.

2012. dec. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

[link]


Az nekem is meglepő, hogy kerékpárral lehet utánfutót húzni, utast szállítani, de smk-on nem...

2012. dec. 10. 15:32
 9/11 anonim ***** válasza:

Ahogy fentebb le lett írva. Ha 300(nekem is ennyi rémlik) w teljesítmény alatt van akkor nem kell rá se jogsi, se biztosítás se bukó. Megengedett max sebessége amit önerőből képes elérni asszem 45km/h lehet(villanybicajokak is annyi, de hálistennek nem elterjedt az olyan ami képes is rá, merthogy sok öregnek a 25km-h is baromi sok, én igencsak veszélyesen közlekednek vele)


Lakott területen egyébként max 40-el mehetsz vele- Lakott területen kívül 50km/h- val akkor ha van legalább bicajos bukó rajtad.



300w tól 4kw-ig pedig SMKP. Ennek a sebességhatára mindenhol 40km/h, kell rá biztosítás, jogsi és becsatolt motoros bukósisak.

2012. dec. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kovpet ***** válasza:

Bajer: "Közönséges biciklivel közlekedve is kell védősisak lakott területen kívül"


Ez nem így van.

2012. dec. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!