Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Probléma, ha túltöltöttem az...

Probléma, ha túltöltöttem az olajat?

Figyelt kérdés

Tegnap csináltam egy olajcserét.

Nem tudom mennyit kell várni leengedés után, de én kb 20 perc után nem vártam tovább, mivel kb. 10 másodpercenként csöppent egyet.

Ugye közben az olajszűrőből is kinyomtam a cuccot szal szépen összeraktam és elkezdtem feltölteni az olajjal.

3,15 liter van meghatározva a kezelésiben, ezért kezdésnek 3 litert öntöttem bele, majd vártam, hogy szépen lefolyjon.

Kis idő után megnéztem a pálcát, látszott, hogy kb 1-1,5 mm-rel fentebb van a max jelzés fölött.

Ma reggel ismét megnéztem, de ugyan ott van.

Nagy probléma ez?Ha igen, hogy engedjem le, hogy jó legyen?

Jah és annyi még, hogy most a kocsi alá néztem, látható volt, hogy van egy enyhe olajfolyás(ez még a csere előtt), de a földre már "nem ér le" csak egy-két alkatrészt ér, szal olyan durva nem lehet, meg nem is vettem észre eddig, pedig szoktam ellenőrizni az olaj állását, hogy fogyna.

Vélemény erről?

Köszönöm a válaszokat!



2012. dec. 10. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Beindítottad az olajcsere után? Mert az olajszűrő is vesz föl pár deci olajat!
2012. dec. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, mentem is vele azóta vagy 100 km-et.
2012. dec. 10. 15:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az nagyobb probléma, ha kevés az olaj. Így egy kicsit belever az olajba a főtengely, de az a pár milliméter bele van kalkulálva.
2012. dec. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 1,5 mm-től nem lesz semmi baja, de ha nagyon zavar inkább szívjál le belőle a nívópálca nyílásán keresztül, egy műanyag fecskendő és egy vékony műanyag cső segítségével, mert leengedni belőle elég nehézkes.
2012. dec. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 audiofly ***** válasza:
Ne csinálj semmit! Ami felesleges azt megeszi úgyis. Annyi meg egyáltalán nem baj.
2012. dec. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Napkiraly ***** válasza:
ha többet töltesz belever a tengely és habos lesz, emiatt a kenés megszűnhet. De 1,5 mm nem hiszem hogy erre elég.
2012. dec. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!