Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak mit vegyek?

Első autónak mit vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy autót 1-2 év múlva. 200 ezer Forintom lenne az autóra, erre jönne rá az átírás, forgalmi, stb. A régi autók jobban tetszenek mint az újabbak. Ladára gondoltam, mert az alkatrész olcsó hozzá, egyszerű, viszonylag erős is, és hátul hajt. Most hogy volt ez a hó, eléggé rászoktam hogy ahol lehet keresztbe rakom a családi autót, de ez mégse az enyém, félek hogy tönkre teszem. (még mielőtt közveszélyes suttyónak lennék kikiáltva: olyan helyen szoktam ahol nincs forgalom egyáltalán. Nem akarom kockáztatni senki testi épségét) Ladával vizes úton is lehetne... Egyedül a fogyasztása nem annyira vonzó, bár hosszú utakon állítólag le lehet vinni 7 literre. A másik amit nézegettem az a Skoda 120, bár ez gyengébb konstrukció. A régi dízeleket is nézegettem, de azok nagyon le vannak hajtva, bár ha jók akkor 5 literből eljárnak. Esetleg más autót tudtok ajánlani, hasonló árkategóriában?

2012. dec. 16. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
A helyedben inkább valami "nyugati" autót vennék, valami régi japánt vagy németet, szerintem kevesebb probléma lenne vele mint egy ladával vagy skodával...
2012. dec. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

A lada az jó de azokkal az a probléma hogy már egyre kevesebb van belőlük, és előbb utóbb az alkatrész is elfog fogyni, de azok tartósak legalább, azok bírnak mindent.

Első autóm szintén lada volt téglalap alakú lámpás változata volt nekem, az bírta a strapát kukoricásba sem hagyott ott. A fogyasztása elég sok és hosszú távon sem vettem észre hogy kevesebb lenne neki. Könnyen szerelhető ez a legjobb benne, nem kell hozzá egy csavarhúzón meg egy villáskulcs készleten kívül szinte semmi hozzá.

Nekem a legnagyobb fejfájást az okozta amikor lefőtt a motorja túlhajtás miatt ezt persze a bátyámnak köszönhetem. A hátsó meghajtással az a baj hogy rohadtúl keresztbe tudod vele tenni az autódat, ennek te örülsz mert írtad hogy szereted csinálni, de ha belegondolsz ez nem éppen előnyös főleg ha egy csúszós úton nagy forgalomba történik mindez mert ez sajnos benne van a kalapba, és ez egy olyan emberrel is könnyen megeshet akinek 30 év tapasztalata van erre nem árt figyelni.

Én nekem a legelső autóm ami a család autója volt az egy opel astra volt, szerettem mert az is bírt mindent, igaz szerelése bonyolultabb volt de alkatrészt ugyanúgy lehet hozzá kapni minden sarki bontóba szinte apróért, motorilag ugyanúgy bírják.

A skodával sincs semmi baj, azokat nézegesd inkább, bár jobban jársz benzinessel mert a dízelesekhez drága még a bontott alkatrész is meg azokkal állítólag több a macera, szomszédom 2 évig szívta a fogát ez miatt amikor vett egy régi skodát, aztán végül eladta bontásra.

Esetleg a suzukit tudom még ajánlani, az igaz hogy az egy papírautó könnyebben törik ha csatt van, de motorilag nagyon jók, alkatrészt ugyanúgy kapsz hozzá olcsón bontásból, még a legbénább autószerelők is csukott szemmel helyrerakják annyi van belőlük. Még egy régebbi swiftel sem jársz rosszabbul csak annyi a baja hogy rohadt kicsi a csomagtere ami lehet hátrányt jelentene neked, főleg ha esetleg nagy dolgokat kell szállítanod.

2012. dec. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg Opel Corsa, megbízható, keveset eszik és jól megy.
2012. dec. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1-2 év autó vásárláso szándéknál nagyon-nagyon hosszú idő! Térjünk majd rá vissza akkor! Addigra lehet több pénzed is lesz és a használtautó piac is megváltozik, lentebb lesznek az árak. Meg hátha lesznek lehetőségeid, külföldről, behozni, stb. Skoda 120-at amúgy semmiképp nem ajánlok, a hűtése nagyon rossz, csak szívnál vele. Nem ajánlott ma már mindennapi közlekedésre. Lada igen, de annak a fogyasztása elég meredek és annyit nem ér az autó erőben, kényelemben, amiért megérné azt a sok benzint amit tankolsz bele. Én is valami kis japánt vennék majd ennyi és hasonló összegből. Honda, Toyota például, vagy ha nem tetszenek a japánok autói, akkor mondjuk Saab, Volvo.
2012. dec. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A ladához nem nagyon van normális alkatrész. A skoda nem nagy durranás, inkább hanyagold! Szerintem ha nem muszáj akkor érdemes várnod, aztán majd valami fiatalabbat, jobbat venni. Pl. Opel Astra, Suzuki, satöbbi.


Ha veszel egy sz.rt olcsón akkor sem leszel előrébb, mert állandóan javítani kell! De, hogy 200-ért mi a választék a nyugatiak palettáján azt így nem tudom.

2012. dec. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Füles76 ***** válasza:
47%

Hát két év nagy idő!

Jelenleg a benzin-gázos Ladákat lehet 200.000 Ft körül venni, ami téged érdekelhetne.

Benzinnel nem bírnád fenntartani, főleg ha padlózol(10-12 liter/100 km).

Én is ladás vagyok,de váltottam kisebb fogyasztású gázos Szamarára. Otthon szervizelem "fillérekért"

Megbízható,strapabíró.Fékje az típushiba,de orvosolható éves karbantartással, elektromos csatlakozói pedig pici olajozással. Gázból lábtól függően 8-11 liter körül eszik, 256Ft litere most a gáznak.Gáztartályt 5 évente kell felülvizsgáltatni.Ennyi!

2012. dec. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. 2 év az tényleg sok idő, addig is gyűjtögetek még. Szegény Lada tényleg kilőve a fogyasztása miatt... Pedig mocskosul bejön a stílusa. Zöld kezet nyomtam mindenkinek. :)
2012. dec. 17. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!