Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan töltsem az autó-akkumul...

Hogyan töltsem az autó-akkumulátort?

Figyelt kérdés
Valahol hallottam hogy ehhez le kell venni a cellák zárófedeleit. (kupakokat). De ez jól le van zárva, csavarral is. Lehetséges hogy azért mert ez gondozásmentes akkumulátor? És tudtommal az ilyet utántölteni desztiláltvízzel sem kell. Miből jövök rá hogy ez gondozásmentes akkumulátor e, és kötelező e leszedni a fedeleket töltésnél?
2012. dec. 17. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha vannak rajt kupakok, akkor ellenörizd bent a vizet, és rakd fel töltőre, kupakok nélkül, és azért kell levenni a kupakot, mert gázok keletkeznek. Töltésnél a cellák pezsegni fognak, az normális.

Ha teljesen zárt akkor egyértelmüen gondozásmentes.

2012. dec. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amikor azt mondod "töltés", mire gondolsz?

Már nem képes elég feszültséget leadni, tehát lemerült és újra használhatóvá szeretnéd tenni? Mert ahhoz csak a töltőkészülék megfelelő elektródáit az akksi megfelelő pólusaioz kell rögzíteni, bedugni az áramba és kész.

Azt, hogy gondozásmentes-e onnan tudod meg, hogy szépen a pontos típusát leírod egy papírra, majd ezt beütöd a google-ba. Szerintem némi kutakodás után rá fogsz jönni, milyen akksival állsz szemben.

2012. dec. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Starline BASL 74 P a típusa. A Google nem dob ki semmit. Nem láthatóak rajta a kupakok, le vannak jól zárva, fedve. A Googleba nem találtam milyen fajta is lehet. Tehát ha jól értem, ha gondozásmentes akkor nem kell feszegetni a fedelét,hogy kicsavarjuk a kupakokat, azt nem kell felnyitni? Vagy azt is fel kell? Képet azt találtam [link]
2012. dec. 17. 11:15
 4/5 A kérdező kommentje:
A 2 es válaszolónak: Nem újrahasznosítás hanem egyszerű töltésről van szó
2012. dec. 17. 11:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezzel az akksival nem kell csinálni semmit, csak töltőre tenni..persze kulturáltan, nem valami nagy töltővel széttölteni.Nem pezseg szét, ha finoman töltöd, persze vagy tíz órán keresztül...
2013. aug. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!