Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dieselnél nagy gáznál kékes...

Dieselnél nagy gáznál kékes füst. Hütöfolyadékban kicsi korom, de nincs olaj, mi a problem?

Figyelt kérdés
lehet h hengerfejtömítés megint szar? egyszer már cserélték. kocsiban 150ezer km, sokszor pályán 4-4500körüli fordulatszámon megyek huzamosan 6osban, szóval kb ami a csövön kifér. szétqr6tam így a motort?
2012. dec. 21. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Dieselnél az már elég magas fordulat.Az enyémet szervízkönyv szerint 4800-ig lehet huzamosabb ideig pörgetni károsodás nélkül. De használni biztosan nem használ. Úgy tudom hengerfej problémánál fehéres füst van.

Nézd meg az olajat is, azon is észre lehet venni a hasonló problémát.

2012. dec. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az semmikép nem előny.. a dizel nem ilyen fordulatra lett tervezve. Jót nem teszel neki az biztos.

És igen valószinüleg ujból hengerfejes lett..

2012. dec. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
azert porog ennyit, mert haladni akarok. szoval akkor lassabban kene kozlekednem. mondjuk azt nem ertem miert eg at a hengerfelytomites, akkor nem jo a hutese a motornak?
2012. dec. 21. 16:40
 4/7 anonim ***** válasza:
lényeg egy igazi gépkocsi gyilkos vagy francnak nem vettél benzinest magadnak ,,,,héé dizel igényes egy gép nem rally kocsi érezni kell ! emberek ne keverjuk már össze benzinest a dizellel ha erő kell rally vegyél benzinest meg ha igénytlen kocsi kell , ha jo gazda vagy és nem vagy tuning tibi akkor dizelt vegyél .de te cseréld le vagy ad el kocsid haldoklik enyi kékestfűst nem jo jell ezt gondolom vágod- fekete korom enyhe el megy ha már sok van akkor az turbo vagy motornak anyi idővel fröcsögni is foga kipufogodbol az olaj.
2012. dec. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

azert nem vettem benzinest, mert sokat fogyaszt. az en vezetesi stilusommal legalabbis tuti. a dizelnek meg akarhogy nyomom, nem megy 8 liter fölé:D

mindegy, amig megy, hajtom a szekeret. amugy hidegen sosem nyomom, es 0-100as versenyeket se csinalok, de ha haladni kell, haladni kell.:)

2012. dec. 21. 18:35
 6/7 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom hengerfej problémánál fehéres füst van."

nem. kék.

fagyálló égésénél van fehér füst.

2012. dec. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"azert nem vettem benzinest, mert sokat fogyaszt. az en vezetesi stilusommal legalabbis tuti. a dizelnek meg akarhogy nyomom, nem megy 8 liter fölé:D "

csak mivel nem jó neki a magas, 4k fordulat, szétmegy, hengerfejes lesz. a kék füst pedig olajat jelent az égéstérben.

2012. dec. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!