Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G fényszóró magassá...

Opel Astra G fényszóró magasságállítási gondok?

Figyelt kérdés
Megvettük az ócsó jó utángyártott lámpatesteket, mert a gyári kegyetlen matt lett, beraktam, világol, minden jónak tűnik, aztán este felhoz állva be akartam állítani nagyjából a tompított magasságát, hogy ne a verebeket, hanem az utat lássam, de hiába tekertem, akár 30(!) fordulatot mind a szélső mind a gumidugó alatti állítócsavaron, a fény ugyanarra ment: ~2 fokkal a vízszintes felé. Kivettem az állítómotort, házha az támaszt ki, de így sem dőlt meg jobban a tükör a lámpában. Nem kellene hogy legyen ebben valami rugó ami nekitámasztja az állítómotornak?

2012. dec. 21. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én lehet hogy a gyári lámpával próbáltam volna mit kezdeni.

Ezt most találtam, nem tudom milyen, de fényező műhelyben ki tudják polírozni a fényszórókat.

[link]

2012. dec. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A motornak a gömbje belecsúszik a foncsoron lévő vájatba, más nem tartja. Nézd meg, hogy az állítócsavarok gömbjei, be vannak-e pattanva rendesen a helyükre. Bár, ha ki vannak ugorva, akkor lötyögne a foncsor.
2012. dec. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt hogy tudom megnézni? Persze az állítómotor gömbjét helyre raktam de a csavarokét hogy? nem tudom kivenni magát a csavart, valamint létezik, hogy nem akasztják a helyére összeszereléskor? -.-"
2012. dec. 21. 20:17
 4/12 A kérdező kommentje:
lötyögne? lötyögni nem lötyög de mikor az állítómotor helyére benyúltam megmozgattam és csak feljebb mozdult, lejjebb nem. Mintha valami kitartaná.
2012. dec. 21. 20:19
 5/12 anonim ***** válasza:
Mennyire volt olcsó? Ha nagyon akkor érdemes kiszerelni és összehasonlítani a gyárival, előfordulhat hogy gyárilag szar.
2012. dec. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
8 papír volt darabja.
2012. dec. 22. 07:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha szállításkor dobálják, akkor szoktak kiugrani az állítócsavarok. Látni csak a középsőt lehet, azt is csak kiszerelt állapotban. Tedd vissza a motort, vedd ki a tompított égőjét és mozgasd meg a foncsort. Ha lötyög, akkor ki vannak ugorva az állítók és vissza kell vinni kicseréltetni. A másik hiba, ha túl vannak tekerve az állító csavarok! Ilyenkor beszorul az egész foncsor és nem lehet állítani sehova. Ez onnan veszed észre, hogy a motor helyén benyúlva nem, vagy csak minimálisan mozog a foncsor. Normális esetben 1-2 centit könnyedén mozognia kell előre-hátra. Próbáld meg előbb motor nélkül beállítani az oldal irányt, majd motorral együtt a függőlegest. Ha nem megy, akkor vissza kel vinni, mert valószínűleg selejtes. Még egy hiba szokott előfordulni, a silány minőség, esetleg a túltekerésből adódó erőltetéstől ledarálódnak az állítócsavar műanyag fogaskoszorúi.
2012. dec. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Aki visszaolvassa a válaszokat, annak írom: Érdekes módon, mikor csillag csavarhúzóval tekergettem, nem mozdult meg, viszont ma, mikor bele tettem a hatos imbuszt már mozdította a tükröt... Ki érti..
2012. dec. 23. 20:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát, lehet hogy nem csillagcsavarhúzóval hanem hatos imbuszal kell állítani... :D
2012. dec. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Lehet! De a csillag csvh is belemegy és hajtotta is :) Ezért nem értem. Nade mindegy a lényeg, hogy működik. Köszönöm mindenkinek!
2012. dec. 24. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!