Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért forog a kerék simsonnál...

Miért forog a kerék simsonnál stenderre állítva 1 es ben ha be van húzva a kuplung?

Figyelt kérdés

Van egy simóm és ha standerre állítom és 1 es be teszem a kuplung kiengedése nélkül forog a kerék és nem tudom hogy ez normális-e.?

Nem tudom van e hozzá köze de a blokkon a kuplung karnak elég nagy a holtjátéka.



2012. dec. 22. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem emel ki a kuplung teljesen. Ez egy bizonyos határig normális dolog. De ha rajta ülsz és berakod egyesbe, akkor nem kúszhat a motor.
2012. dec. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem nincs jól beállítva, és nem kapcsol szét.


Elvileg kell lennie egy ilyen 'bowdenfeszítőnek' ahol be lehet állítani. Egyébként úgy kell beállítani, hogy legyen egy kis holtjátéka 'felül-alul'. (Tehát ha ki van engedve picit lötyögjön, és ha behúzod, akkor is tudd picit tovább húzni.) Legalábbis nekem apum ezt mesélte, hogy ETZ-n így állította be.:)

2012. dec. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha sztenderen, terhelés nélkül forog a kerék, az önmagában nem jelent semmi rosszat. Még jól beállított kuplung mellett is közvetít annyi nyomatékot a kiemelt kuplungban fellépő kevéske súrlódás, hogy terheletlenül forogjon a kerék. Akkor van baj, ha rajta ülsz a motoron és akkor is megugrik 1-esbe kapcsoláskor, esetleg behúzott kuplunggal "kúszik".
2012. dec. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták ez teljesen normális.

Ugye itt a kuplung nem olyan mint az autóknál, hogy teljesen szétkapcsol. Itt több lamella van amik vagy elcsúsznak egymások vagy összenyomja őket a rugó és meghajtják egymást.

És értelem szerűen, ha nincs terhelés(tehát a kerék a levegőben van) akkor az amúgy egymások elcsúszó lamellák meghajtják egymást mivel valamennyi súrlódás van.

2012. dec. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem

Ha rajta ülök akkor nem "kúszik" a motor szóval akkor oké :)

2012. dec. 22. 13:50
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :)
2012. dec. 22. 13:50
 7/7 anonim ***** válasza:
2-ik vagyok: Ha rajta ülsz, és nem érzed, hogy picit mocorogna, akkor tényleg no para.:)
2012. dec. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!