Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb kamion? Többi lent!

Figyelt kérdés
Olyan szempontból kérdezem mint Pl: fogyasztás,motor, megbízhatóság, kényelem, hely, rakódó részek...., szóval minden apróság érdekel. Főként olyanok írjanak akik tapasztaltak. Nekem személy szerint a MB Actros-os és a Volvo fh12-es tetszenek!
2012. dec. 24. 22:10
1 2
 1/12 lexipadre ***** válasza:
Én a DAF XF 105 ajánlom,mert kényelmes,pakolható,sofőrbarát.Nem lóerő bajnok.Fogyasztása átlagos,lábfüggő.Én 9 éve dolgozok DAFfal.DAF ATI 400,DAF XF95 gépeim voltak.
2012. dec. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Scania
2012. dec. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 lexipadre ***** válasza:
Kettil:Akkor lakjál benne sokat...
2012. dec. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
MAN, Volvo, Scania, bár ezek nem biztos, hogy mind a rakodórészek miatt hiresek, szerintem a motor és a megbizhatóság a legfontosabb, a kényelemmel meg szerintem egy kamionnál sincs probléma manapság.
2012. dec. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
kettil: mivel indokolod a Scania-t ??
2012. dec. 25. 18:57
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a #4-hez. Ha megkérdezel egy kamionost, hogy melyik kamiont venné, akkor azt mondaná, amit vezet, felvéve hogy az síkpadlós, fel lehet benne állni és van hűtő is (talán a Magnumot leszámítva). Természetesen vannak egyéb szempontok is. De olyan nagy különbség már nincs a gyártók között.

A Scania-t mivel indoklom? Bár nem vagyok kamionos ez igaz, de azért az észrevettem, hogy a Scania kicsivel többet nyújt egyebek mellett a vezetőnek, meg a környezetnek is, igaz több pénzért is. Be hát az drágább megoldás szokott a végén az olcsóbb lenni. Amikor fejlesztették a haszonjármmű piacra a tárcsafékrendszereket, akkor a Scania azt mondta, hogy csak akkor vezeti be az ő fejlesztését, mikor már nem csak többet tud, mint a dobfék, hanem legalább annyi az élettartama, valamint a tárcsa elkopása pontosan a 2-ik vagy 3-ik (most már nem emléxem pontosan) betét élettartamának a végén következik be. Igaz, ezek a különbségek manapság a tulajdonosváltások miatt kezdenek elmosódni, és ez a fajta megfontoltság talán már nem annyira jellemző. Azért még sok mindenben kiváló a Scania.

Megértem persze, hogy szereted az XF 105-öt, ráadásul a mostani Paccar motor széria nagyon jól sikerült, úgy vélem. De ugye ez sem kifejezetten csak a DAF-hoz köthető.

2012. dec. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 lexipadre ***** válasza:
62%
Nézd,a Scania nagyon jó kamion.1 évig jártam vele,messze lekörözi a Dafot erőben,fogyasztásban.De komfortban nagyon gyenge.Már pedig én,-mint kamionos,aki 4hetet tölt éjjel-nappal a kamionba-nem mindegy milyen kényelmes kabinba élek.14 éve üzőm a kamionos szakmát,tudom mi a jó.
2012. dec. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
lexipadre, ez utóbbi kijelentésed szomorúen hallom, ráadásul a kérdező is "köpköd" rá. Mi a fő bajotok a komforttal? Min/miken változtatnátok, hogy megfelelő legyen?
2012. dec. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 lexipadre ***** válasza:
Köpködhet ha akar.Én értek hozzá mert ez a szakmám..Felesleges tépnem a pofám.Akkora az ágy a legújabb R-es sorozatba hogy egy magam fajta-(187cm/111kg)- ember alig fér el.De elég csak megnézni a honlapjukon az ágy méretét.Témát befejeztem.
2012. dec. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mind kettőtöknek köszönöm a sok választ , nagyon hasznos infókkal szolgáltatok !
2012. dec. 27. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!