Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek ez így helyes lenne?

Szerintetek ez így helyes lenne?

Figyelt kérdés

Na szóval akkor a helyzet az,hogy gyerek korom óta imádom a krossz motorokat de csak most 21 évesen tehetem meg azt,hogy vegyek is egyet,de eddig még nem vezettem 2 kerekű motort...(Quadot már számtalanszor krosszpályán)..Egy Suzuki RM 125-ös motor vásárlásán gondolkozom,csak sok forrásból hallom,hogy nem 40-45 lóerővel kellene kezdeni a "ride"-olást és arra gondoltam,hogy valahogy belespórolok még a Suzuki mellé egy Simson-t....Szerintetek míg el nem sajátítom az alapokat kéne vennem egy Simo-t vagy a Suzuki-val is meg tudok tanulni rendesen motorozni???


Ugyanakkor,nehogy félreértés legyen,21 éves koromra nekem benőtt a fejem lágya szóval nem az lenne az első,hogy ráülök és csutkára húzom neki a legnagyobb ugratónál a motort!!! Tisztelettel és becsülettel bánnék a Suzukimmal csak lehetőleg szeretnék spórolni pénzt mert még vennék hozzá teljes krossz ruházatot és protektorokat is és nem bánnám ha legalább a Simo árát meg tudnám spórolni!



2012. dec. 26. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Simsonnal ne nagyon krosszozz (de szép szó), mert nem bírja, de ha csak műúton használnád, a motorozás alapjainak elsajátítására akkor oda rendben van. Nem kell a legdrágábbat megvenni, csak egy 30-40 ezer fointosat.

Írtad hogy nem nyeleznéd. Ez jó dolog, de nem olyan biztos. Ha véletlenül elkezd kimenni alólad a motor mert mondjuk megcsusszan, és véletlenül rántassz egy csutkagázt, akkor annak csúnya vége tud lenni. Nem kell a Simsonozással sok időt eltölteni, csak mondjuk inttenzíven egy hetet, de szerintem megérné. Aztán legfeljebb eladod, vagy szétbontod és eladod alkatrésznek, vagy amit akarsz.

2012. dec. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!!


Igazából maximum 40.000 forintot szántam én is a gondolataimban Simo-ra és csak műúton használnám amíg úgy nem érzem,hogy akkor most jöhet a krossz szelíden a pálya lazább szakaszaira!! Tisztelem a Simson-t is mert azért jó kis motor bár én az alapok elsajátítása után ezer százalék,hogy el fogom adni mert magamat jól ismerve kizárt dolognak tartom,hogy a Suzuki-hoz hozzászokva én még valaha is ráülnék a Simson-ra,garázsdísznek sem fog kelleni..na de mindegy,legfeljebb akkor most nem veszem meg a teljes krossz ruházati szettet azt annyi :)

2012. dec. 26. 14:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát inkább ne vegyél Simsont és óvatosan anuld meg az alapokat a Suzukival, de vedd meg a teljes ruházatot. A biztonság az első. Azon az 1 dolgon soha ne spórolj. Bár én inkább vennék egy Simsont, ha 30ezerért megveszel egy leharcolt, de működő példányt, amin van kuplung, gáz meg 1 fék és pár hét múlva eladod és utána veszel Suzukit. Szerintem ha 21 évet tudtál várni, akkor már ez a pár hé nem sokat számít.
2012. dec. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
na úgy néz ki összejött a dolog mert egyik ismerősömnek 2 Simson-ja is van...megbeszélem vele, hogy kb. 1 hónapig had használhassam\bérelhessem a motort (természetesen minden használatból adódó költségét fizetem) szóval szerencsére úgy néz ki,hogy velem van a jó Isten és tudok picit megtakarítani :)
2012. dec. 26. 15:49
 5/6 anonim válasza:
Te írtad le a választ.Benőtt már a fejed lágya.Nem kell gyakorló motor,csak tartsd tiszteletben.Egyébként fontosabb kérdés,hogy mennyire fogod érezni a motort.Van aki tíz év motorozás után sem érzett rá igazán.Már ha megéri a tíz évnyi motorozást.
2012. dec. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó!!

Köszi a választ!!


hát figyelj....igazából a vezetéshez szerintem nagyon jó érzékem van!!! Quaddal is úgy voltam, hogy egy 400-assal kezdtem de egy röpke 10 perc alatt már a krossz pálya legmeredekebb ugratóit terheltem annyira gyorsan beletanultam,meg az autó vezetés is számomra pofon egyszerű volt már legelsőnek is mert mindig használom az eszem ha vezetem!!!


Tény és való,hoyg azért egy autó és krossz vezetése,vagy egy quad és krossz motor vezetése között van különbség,de ezzel arra akartam utalni,hogy eddig minden járművet hamar megtanultam kezelni....szerintetek ez így lenne a krossz motorral is?!?!?

2012. dec. 30. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!