Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault 19 fékdob miért nem...

Renault 19 fékdob miért nem jön le?

Figyelt kérdés

Van egy ferde hátú Renault 19, hátsó 180-as fékpofát cserélnénk leszedtük a porvédő kupakot,

lecsavartuk a biztosító anyát, kiszedtük a Seeger gyűrűt,mégsem jön le a dob. Valami foghatja azt esetleg még? Mitől nem jön le? Köszönöm a segítséget!



2012. dec. 29. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha dobon nincs csavar, és semmi nem fogja már, akkor ütögessétek meg, rávan szorulva.
2012. dec. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ilyenkor kell igénybevenni az ún.gázlámpát...


Felforrósítod az illeszkedésnél,és könnyen le fog jönni...

2012. dec. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
A Renault 19-nek (ha jól tudom) egyben van a fékbobja a hátsó aggyal. Azért nem tudod leszedni, mert a külső kerékcsapágy fogja! Használjatok körmös lehúzót, kalapáccsal csak szétveritek a dobot és a csapágyat is!
2012. dec. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szolovjov ***** válasza:
76%
A dobfékekben általában van automata hézagolás, ami a pofák kopása miatt, a fékpofa és a fékdob közötti egyre növekvő távolságot hivatott utánállítani. Ha ezt nem oldja az ember, akkor nem fog lejönni a fékdob. Egyes típusoknál ez nem automata, hanem manuálisan kell utánállítani. Ebben az esetben nem okoz gondot a levétel.
2012. dec. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Lehet annyira kopott a dob belülről hogy a pofák miatt nem tudod lehúzni. Egy kis szerelőlyukon vissza tudod tekerni az után állítót. És utána le fog csúszni a dob.
2012. dec. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Próbálj meg valamelyik furaton bevilágítani, elvileg lennie kell egy utánállító kis pöcöknek, amivel visszafele is tudsz állítani a fékdobokon. Azért nem tudod leszedni, mert válla van a dobnak, és a fékpofákban megakad ez a váll.
2012. dec. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
Nem azért, de ha a szétszedni sem tudod én bizony nem babrálnám. A fék nem játék, még a hátsó sem..
2012. dec. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Remélem a kéziféket kiengedtétek ! :D


Azért nem jön le valószínűleg mert válla lett a dobnak.

Fogsz egy 2kg alapácsot és üsd meg sokszor a dobot jobbról és balról felváltakozva ! MINDIG 10 óra és 14 óra magasságában, de közben forgatod a dobot.

Az ütések erőssége akkora legyen hogy azért kárt ne tegyél a dobban,de azért meg kell üti,és így a fékpofákat visszább tolod és így le fog jönni


Nekem clióm van,és ugyanez a dobfékes

Írd meg aztán hogy sikerült-e !

2012. dec. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az üzenet küldője: Neerocica


Az üzenet témája: fékpofa

Az üzenet szövege: Szia! :)

Köszönöm szépen a válaszodat. Leszedtem a kupakot, lecsavartam az anyát, kiszedtem a Seeger gyűrűt ütöttem hátulról betámasztva pajszerral és kalapáccsal a peremhez támasztva,de úgy sem jött le. A körmös lehúzót nem ismerem, akkor, hogy szedjem le? Mert ennyire nem lehet rárohadva :S Pajszerrel sem jött le, akkor szerintem nem a kitágult kopott fékpofa fogja :S Szerinted mit tudok neki csinálni?


Körmös lehúzó:

[link]


Bár a renault club oldalán fórumozók szerint le kell jönnie kézzel is, ha a fékpofák nem akadályozzák.

2012. dec. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amúgy így néz ki az R19 fékdobja leszedve:

[link]


Láthatóan ezekben is benne vannak a csapágyak, azza együtt pedig nem mindig egyszerű leszedni!

2012. dec. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!