Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hideg motornál melyik árt...

Hideg motornál melyik árt jobban a motornak?

Figyelt kérdés

Ha kis nyomatékkal, de nagyobb fordulatszámon közlekedek vele? Azaz kis sebességi fokozatba kapcsolok és amiatt pörgetnem kell a motort.

Vagy ha nagyobb nyomatékkal de alacsony fordulaton használom. Azaz hamar felváltok, de nem pörgetem, alapjárathoz közeli fordulaton használom csak.


Mielőtt bárki rámförmedne, nekem is van erről álláspontom. Csak kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről a kérdésről.


2012. dec. 29. 19:41
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

20:08!

Én is így szoktam. Kicsit magasabb fordulaton, de csak kicsit engedem fölé annak, amikor meleg motornál már elváltanék.


A fogyasztók bekapcsolás jó ötlet köszi.

Reggel mondjuk rögtön megy a fűtés és benyomom az ülésfűtést, hátsó ablakfűtést. Gondolom az is terhel rendesen.


A többieknek is köszönöm, mindegyik válasz hasznos volt.

Akinek van még hozzászólni valója, írja le nyugodtan. :)

2012. dec. 29. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!